34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Manisa’da çeyrek altın kalmadı

Manisa’da çeyrek altın kalmadı
Altın piyasasında yaşanan sert düşüş Manisalı vatandaşları ucuz altına hücum ettirirken piyasada kalmayan çeyrek altınlar karaborsaya düştü. Çeyrek altın normal değeri 132 TL olmasına rağmen piyasada 145 TL’ye satılırken vatandaşları uyaran Manisa Kuyumcular Derneği Başkanı Adnan Kaçire, çeyrek altın yerine bilezik alınmasının daha karlı olacağını belirtirek altın fiyatlarındaki düşüşün sürmesini beklediklerini söyledi.
19.04.2013 / 14:07


Altın fiyatlarında yaşanan sert düşüşle son 2 yılın en düşük fiyatına gerilemesi yurt genelinde olduğu gibi Manisa’da da vatandaşları ucuz altına adeta hücum ettirdi. Birkaç ay önce 190 TL fiyatını gören çeyrek altın fiyatının yaşanan düşüşle 132 TL’ye gerilemesiyle Manisa’da borcunu kapatmak isteyen veya yatırım amaçlı altın almak isteyen vatandaşlar kuyumculara koşturdu.  Ancak, vatandaşlardan gelen aşırı talep yurt genelinde olduğu gibi Manisa’da da çeyrek altın stoklarını eritti. Kuyumcuların çeyrek ve yarım altında vatandaşın talebini karşılayamaması, altını karaborsaya düşürdü. Normal değeri 132 TL olan çeyrek altın, piyasadaki büyük tedarikçilerin de spekülatif hareketleriyle 145 TL seviyesine kadar yükseldi.

ÇEYREK ALTIN ALMAYIN BİLEZİK ALIN

Konuyla ilgili açıklama yapan Manisa Kuyumcular ve Sarraflar Dernek Başkanı Adnan Kaçire, Manisalı vatandaşları çeyrek altın almamalarını tavsiye etti. Şu an çeyrek altının gerçek değerinin 132 TL olduğunu ve yatırım için alınmasının yanlış olacağını vurgulayan Adnan Kaçire; “Vatandaşlar altının ucuzladığını zannederek, hücum ediyor. Manisa’da talep patlaması yaşıyoruz. Bu yüzden kuyumcuların elindeki stoklar bitti. Büyük toptancılar değerinden fazla satmak için altını piyasaya sürmeyerek, elinde tutuyorlar. Kuyumcuda kalmayan altınlar, karaborsaya düştüğünden, büyük toptancılar 132 TL satılacak olan çeyrek altını, 145 TL’ye satıyorlar. Vatandaşlarımız da ucuz altın aldığını zannederek, seviniyorlar. 145 TL’ye alınan çeyrek altın has altın üzerinden alınmış olunuyor ve bu şartlarda çeyrek altının gramı 82 TL iken, vatandaşlarımız 88 TL üzerinden almış oluyorlar. Bu yüzden vatandaşlar altın almasın veya alacaklar ise güvenli yerlerden alsınlar” dedi. Kaçire, bu dönemde vatandaşların yatırım amaçlı olarak bilezik almasının daha doğru bir tercih olduğunu belirterek, bilezik fiyatlarında fiyat şişkinliğinin olmadığını söyledi.

ALTIN FİYATLARI DÜŞMEYE DEVAM EDER

Adnan Kaçire, ilerleyen günlerde altın fiyatlarındaki düşünün devam edeceğini beklediklerini söyledi. ABD, Çin ve Japonya gibi ekonomisi büyük ülkelerin politikalarıyla zaten aşırı değerli olan altın fiyatlarının daha da düşeceğini öngördüklerini dile getiren Başkan Kaçire; “Dünyadaki trend, altın fiyatlarının düşeceğini gösteriyor. Zaten altın aşırı değerlenmişti. Şimdi sert düşüş yaşanıyor.  Şu an dünya pazarında altının ons fiyatı bin 382 dolar. Bu fiyatın bin 200 dolara düşmesini bekliyoruz. 10 gün öncesine  gramının 90 ila 91 TL’den satışının yapıldığı altın bugünlerde 82 TL’den yapılıyor. Çeyrek altın yakın zamanda 125 TL değerine inecektir. Manisalı vatandaşlar altın almak için biraz daha bekleyebilir” şeklinde konuştu.

ALTIN FİYATLARI ARASINDAKİ

10 GÜNLÜK FARK


Çeyrek altın 150 TL’den satılır iken bugünlerde 132 TL, Ata 620 TL iken bugünlerde 545 TL, Reşat 620 TL iken bugünlerde ise 545 TL’den satılışı gerçekleştiriliyor.


Etiketler:
Bu haber toplam 3220 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.