34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Büyükşehirin muhtarları buluştu

Büyükşehirin muhtarları buluştu
2014 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerin ardından büyükşehir statüsü kapsamında olacak Manisa’da oluşturulacak iki ilçeden biri olan Yunus Emre sınırları içinde kalan muhtarlar AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen büyükşehir bilgilendirme toplantısına katıldı.
17.04.2013 / 13:12


2014 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerin ardından büyük şehir statüsü içinde yer alacak olan Manisa’da yeni oluşturulacak olan ilçelerinden biri olan Yunus Emre’nin muhtarları AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen büyükşehir bilgilendirme toplantısına katıldı. AK Parti Merkez ilçe başkanlığı Yunus Emre ilçesi sınırlarında kalan muhtarlar ile bir araya gelerek büyükşehir kanunu ve köylerin durumları ile ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı.

AK Parti il teşkilatında düzenlenen toplantıya Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli’nin yanı sıra İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz, il genel meclis üyeleri Dursun Ali Yıldız, Yılmaz Öngider ve İbrahim Onaylı katıldı.

“MUHTARLARIN GÖRÜŞLERİNİ ALALIM İSTEDİK”

Büyükşehir Kanunu’nun işleyişi ve hazırlıkları hakkında bilgiler veren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli, “Büyükşehir kanunu meclisten geçtikten hemen sonra bizler teşkilatlar olarak çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başladık ve aynı hızla devam ettiriyoruz. Bu kapsamda Yunus Emre ilçesi sınırlarında kalan muhtarlarımızla bir araya gelerek kanunun işlerliği hakkında fikir alışverişinde bulunalım ve il genel meclis üyelerimizle de yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmeleri olsun istedik. Bu kapsamda  muhtarlarımızın da fikirlerini alalım ve varsa akıllarındaki eksiklikleri giderelim, gideremediklerimiz olursa da onları da bir rapor halinde genel merkezimize iletelim diye böyle bir toplantı yapmayı düşündük” dedi.

“HİZMETLER BÜYÜKŞEHİR ELİYLE DAHA RAHAT YAPILACAK”

Büyükşehir Kanunu’nun Manisa’ya güzellikleri de getireceğini belirten İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz da “ İl genel meclisi tarafından yapılan hizmetler artık büyükşehirler eliyle çok daha rahat yapılacak. Bu kanun sayesinde daha büyük bütçeler ile çok daha fazla hizmetler artık daha rahat vatandaşlara ulaşacak. Köyler ile ilgili olarak da güzel çalışmalar olacak. Su, çöp, yol ve alt yapı sorunları artık belediyeler eliyle daha rahat bir şekilde yapılacak, böylece de köyde yaşayan vatandaşlarımızdaha iyi hizmet alacaklar” dedi


Etiketler:
Bu haber toplam 407 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.