34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çapan giydiler,Kazak yemekleri yediler

Çapan giydiler,Kazak yemekleri yediler
AK Parti’nin eğitim toplantısı için Salihli’ye gelen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ilçede Kazak Türkleri’nin yaşadığı Kurtuluş Mahallesi’ndeki Kazak Türkleri Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Kazak Türkleri, Davutoğlu ve Arınç’a yöresel kıyafetleri ile Çapan’ı giydirdi, Çadır içerisinde Kazak Türkleri’ne özgü yemekleri yediler. Kazak Türkleri, adetleri gereği, Davutoğlu ve Arınç’ın üzerine şeker fırlattı.
01.04.2013 / 14:05


Kazak Türkleri Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği’ne gerçekleştirilen ziyarete Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yanı sıra Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa Milletvekilleri Muzaffer Yurttaş, Recai Berber, Hüseyin Tanrıverdi ile partililer katıldı.

ANADOLU’NUN EN GÜZEL RENKLERİNDEN BİRİ

Burada bir konuşma yapan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, şunları söyledi: “1950’li yıllarda çok zor şartlar altında dağları aşarak Ata vatandan anavatana geldiniz. İki yıl önce Urumçi’ye gitmiştim. Urumçi’de bir camide amcanın biri yanıma yanaşıp bana sarıldı. Öyle bir sarıldı bizi kimse ayırmadı. İşte o kucaklaşma bizim tarihimizi anlatıyor. Bu öyle bir hasret ki gönlümüzün yarısı hep orada kaldı. O sıcaklığı bugün burada bir kez daha hissettik. Hükümet olarak nereye gidersek gidelim kazak toplumuna ciddi katkı sağlıyoruz. Sizlerde oradan getirdiğiniz bu güzel rüzgarı nesilden nesile taşıyorsunuz. Siz Anadolu’nun en güzel renklerinden birisiniz.”

YILLARDIR BİR ARADA YAŞIYORUZ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise “Türkiye’de yıllardır sizlerle birlikte bir arada yaşıyoruz. Hükümet olarak Orta Asya Türkleri ile samimi ilişkiler kurduk. Orta Asya’daki Türk Cumhuriyetlerinden kim gelirse gelsin başımızın üstünde yeri var. Bu topraklar bizim topraklarımızdır“ dedi.

Konuşmaların ardından Muzaffer Altınmakas adlı yerel sanatçı yöresel çalgısı eşliğine Kazakça şarkılar söyledi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, programın gerçekleştirildiği Türkeli Parkı’na geldiğinde üzerlerine şeker atıldı. Kazak Türkleri geleneklerine göre kendilerini ziyaret eden misafirlere ve devlet büyüklerine şeker fırlatıyor. Programın son bölümünde Türkeli Parkı içinde kurulan çadır içinde bakanlara yöresel yemeklerden ikram edildi.


Etiketler:
Bu haber toplam 1222 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.