34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Arı, Manisa Tanıtım Merkezi’ni inceledi

Arı, Manisa Tanıtım Merkezi’ni inceledi
Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü içerisinde yapımı devam eden Manisa Tanıtım Merkezi’ni inceleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Ahmet Arı, helikopter simülasyonuna binerek Manisa’ya havadan baktı. Merkezdeki Kanuni Sultan Süleyman heykelinin gerçekliğine şaşıran Arı, Tanıtım Merkezi’ne övgüler yağdırdı.
22.03.2013 / 14:49


473. Uluslar arası Manisa Mesir Macunu Festivali’ne katılmak üzere Manisa’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Ahmet Arı, festival programlarının ardından Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Binası içinde yapımı süren Manisa Tanıtım Merkezi’ni inceledi. Arı’ya Vali Halil İbrahim Daşöz ve İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz’ın da eşlik ettiği incelemede İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, Tanıtım Merkezi’nin özellikleri hakkında Arı’ya bilgilendirme yaptı.

Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Ahmet Arı merkez içinde bulunan helikopter simülasyonuna binmeyi ihmal etmedi. Simülasyonla Manisa’yı havdan görme imkanı bulan Arı, bir süre Manisa’nın tarihi değerlerine kuşbakışı baktı.

Ahmet Arı daha sonra Vali Daşöz  ve İGM Başkanı Hayrullah Solmaz ile Manisa Tanıtım Merkezi içinde bulunan Kanuni Sultan Süleyman heykelini inceledi.

Arı, gerçek gibi duran heykelle hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Manisa Tanıtım Merkezi’nin teknolojiyle desteklenmiş güzel bir merkez olduğunu belirten Arı; “Merkez ile Manisa’nın sokaklarında dolaşabiliyorsunuz. Uygulamalar gerçekten güzel. Merkez Manisa’nın kültürel ve tarihi zenginliklerinin daha iyi tanınmasına önemli katkı sağlayacaktır” dedi. 


Etiketler:
Bu haber toplam 656 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.