34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kazak Kültürü festivalde yer alacak

Kazak Kültürü festivalde yer alacak
Salihli Kazak Türkleri Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği, Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü makamında ziyaret etti. Başkan Ergün, geçtiğimiz sene yapılan Mesir Festivali’nde kurdukları geleneksel Kazak Çadırı’nın büyük ilgi gördüğünü belirterek, bu yıl da Kazak Kültürü’ne ait etkinliklerin festival programında yer alacağını söyledi.
07.03.2013 / 12:59


Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Salihli Kazak Türkleri Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı A. Settar Ak, başkan yardımcısı Levent Karakol ve yönetim kurulu üyesi Mecit Çalışkan’ı makamında ağırladı. Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu da yer aldı. Yeni yönetim kurulu olarak Başkan Ergün’e nezaket ziyaretinde bulunmak istediklerini belirten dernek başkanı Karakol, 472. Uluslararası Mesir Festivali’nde olduğu gibi bu yıl da festivale Kazak kültürü etkinlikleriyle katılacaklarını söyledi. Uygun görülen yere çadır kurabileceklerini belirten Ak, “Geçtiğimiz yıl Ulupark içerisinde kurduğumuz çadırla festivale katılmıştık. Kazak kültürümüze ait giyeceklerle, ikramlarla derneğimizi tanıtma imkanı bulmuştuk. Bu yıl da uygun görülen yere çadır kurmak isteriz. Eminiz bu yıl geçtiğimiz yıllardan daha coşkulu bir festival geçireceğiz.” dedi.

ÇADIR İÇİN YER BULUNACAK

Belediye Başkanı Cengiz Ergün de ziyaretlerinden dolayı konuklarına teşekkür ederek, geçen yıl Ulupark’a kurulan Kazak Çadırı’nın büyük ilgi gördüğünü, bu yıl da kendilerini Manisa’da ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. Çadır yerine yönelik girişimlerde bulunacaklarını belirten Başkan Ergün, “Bu festivalde Ulupark’a stant açılacağından dolayı sizler için başka bir mekan arayışındayız. Manolya Meydanı’nın yanındaki boş alan uygun görülürse, sizler için seve seve tahsis edebiliriz. Biz de geçtiğimiz yıllara oranda daha katılımlı, daha coşkulu bir festival geçireceğimizi düşünüyoruz. Katkı sunan, kültürel zenginliklerini paylaşacak olan sizler gibi tüm derneklere şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.


Etiketler:
Bu haber toplam 336 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.