34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mental aritmetik Manisa’da okullara giriyor

Mental aritmetik Manisa’da okullara giriyor
Ensar Vakfı’nın hazırladığı çocukların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunak amacıyla mental aritmetik öğretilerinin devlet okullarında da öğretilmesi projesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın da onayıyla ilk olarak Manisa’da uygulanacak. Projeye İl Özel İdaresi de maddi destek sağlayacak.
07.02.2013 / 10:12


Mental aritmetik dersleri ilk olarak Manisa’da devlet okullarına verilecek. Ensar Vakfı’nın hazırladığı projeyle özel eğitim kurumlarının verdiği mental aritmetik dersleri pilot il olarak seçilen Manisa’daki okullarda verilmeye başlanacak.

3 FARKLI DERS

Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayını verdiği projeyle 2012-2013 Eğitim Öğretim yılının 2. yarısında Manisa’da belirlenen yaklaşık 15 okulda Hızlı Okuma Teknikleri, Fotoğrafik Hafıza Teknikleri ve Matematik ve Hafıza Geliştirme Teknikleri adından 3 farklı ders açılacak. Bu anlamda ilk olarak belirlenen öğretmenlere eğitim verilecek. Ardından eğitimden geçen öğretmenler 5-13 yaş arası öğrencilere oluşan 20 kişilik sınıflarda derslerini verecek.

PİLOT İL MANİSA

Projeyle ilgili bilgiyi İl Genel Meclisi’nin Şubat ayı toplantısına katılan Ensar Vakfı Manisa Şubesi Yöneticisi ve proje sorumlusu Nurten Onultmak verdi. İGM toplantısında konuşan Nurten Onultmak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayladığı projenin Türkiye’de ilk olarak Manisa’da uygulanacağını müjdeledi.

Proje detayları hakkında konuşan proje uzmanlarından Osman Öztop da, özel eğitim kurumlarının verdiği mental aritmetik derslerinin, devlet okullarında verilerek daha çok kişiye ulaşabilmek için yola çıktıklarını ve pilot il olarak da Manisa’yı seçtiklerini ifade etti.

SONUÇLAR RAPORLANACAK

Mental aritmetiğin çocukların zihinsel gelişimine ciddi katkılar yaptığını vurgulayan Öztop, “Mental aritmetik eğitimleriyle çocukların gelişmiş bir beyin kapasitesine, yaratıcı düşünme becerisine kavuşmalarına,  hayal güçlerinin, öğrenme becerilerinin gelişmesine, yeni öğrenme becerileri kazanmalarına,  özgüvenlerinin gelişerek öğrenme döngüsüne girmelerine katkı sağlamaktadır” diye konuştu.

İGM’DEN MADDİ DESTEK

Öztop, Manisa’da 2012-2013 eğitim öğretim yılının 2. yarısında uygulanmaya başlayacak mental aritmetik eğitiminde 4 aylık sonuçlarının raporlanacağını ve sonuçların Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderileceğini bildirdi.

Projeyle ilgili olarak projenin uygulayıcısı Ensar Vakfı’nın İl Özel İdaresi’ne yaptığı yaklaşık 10 bin TL’lik maddi destek talebi görüşülmek üzere İGM Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.


Etiketler:
Bu haber toplam 1137 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.