34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ülkem’liler ritm tuttu

Ülkem’liler ritm tuttu
Ülkem Koleji, çeşitli dans dersleri ve müzik çalışmaları ile öğrencilerin dünyaya bakış açılarını genişletmeyi, özgüvenlerini arttırmayı hedefliyor.
28.01.2013 / 11:50


Öğrencilerin ritm duygusunu geliştirmek amacıyla  Ülkem Koleji beden eğitimi öğretmeni  Esra Unsal’ın  iki yıldır çalışmalarına devam ettiği Ülkem Anatolia ekibinin 10. yıl etkinlikleri kapsamında yaptığı davul şov; Beden eğitimi öğretmeni  Banu Açıkalın tarafından hazırlanan, duyguların müzik eşliğinde dile getirildiği Lirik Dans gösterisi ve Müzik Öğretmeni  Betül  Yılmaz’ın 2010 yılından bu yana çalışmalarını sürdürdüğü Okul Orkestrası’nın  yerli ve yabancı şarkılar dinletisi  Magnesia  AVM‘de  izleyicilerin karşısına çıktı.

Beden eğitimi öğretmenleri Banu Açıkalın ve Esra Unsal okulda verilen beden eğitimi ve dans derslerinin, bireyin motor becerilerinin gelişimi yanında sosyal yeteneklerinin ve olumlu benlik gelişimlerinin sağlanması amaçlandığını ve  bu derslerle bireylerin etkinliklere katılarak hareket etmekten zevk almalarına, eğlenme ve başarma ihtiyaçlarının karşılanmasına imkan sağlandığını dile getirdi. Açıkalın ve Unsal, “Öğrencilerimizin fiziksel gelişimlerinin yanı sıra, müzik ve ritm duygusuyla kazanacakları koordinasyon eğitimi vererek, grup çalışmaları içerisinde kendilerini ifade edebildikleri topluluklar oluşturmayı hedefliyoruz. Ortaya konulan çalışma ile öğrencilerimizin, dans yoluyla psikolojik ve fizyolojik dengeleri ile vücut uyumlarını arttırırken, sosyal yönlerini ve güven duygularını ön plana çıkararak kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaya çalışıyoruz” dediler.

Müzik öğretmeni Betül Yılmaz ise müzik, kulüp derslerinde ve orkestra çalışmalarının,  işitme, görme, dokunma ve hareket duygularıyla ses organlarını toplu olarak çalıştıran bir etkinlik olduğunu, duyguların müzik yoluyla ifade etme becerisinin kazanıldığını, Müziğin ritmik boyutundan yararlanarak ritmik hareketlerini yönlendiğini dile getirdi.

Yarı yıl tatilinin Manisa’ya hayırlı olmasını dilediğini belirten Ülkem Koleji Genel Koordinatörü Yaşar Coşkun ise, “Öğrencilerimizin  sene başından bu yana yaptıkları çalışmaları sergilemek istedik. Öğrencilerimiz fevkalade güzel ve özverili çalışmalar sergiliyorlar. Bugün, ilk dönem öğrendiklerinin kısa ir özeti diyebiliriz.” şeklinde konuştu.


Etiketler:
Bu haber toplam 445 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.