34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yılbaşı için ağaç kesme fidan dik

Yılbaşı için ağaç kesme fidan dik
Orman Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları sonucu kaçak ağaç kesiminin önemli ölçüde önüne geçilmesine rağmen, yaklaşan yılbaşı Orman Genel Müdürlüğü’nü korkutuyor. Manisa Orman İşletme Müdürü Yalçın Akın, kaçak çam fidanı kesenlere karşı denetimleri sıklaştırdıklarını belirtirken, vatandaşları yeni yıl için ağaç kesmek yerine fidan dikmeye çağırdı.
24.12.2012 / 14:17


Orman İşletme Müdürü Yalçın Akın, yaklaşan yılbaşı için vatandaşları uyardı.Yalçın Akın, yaklaşan yılbaşı nedeniyle kaçak Çam fidanı kesenlere karşı denetimleri sıklaştırdıklarını belirterek, vatandaşlara yeni yıl için ağaç kesmek yerine fidan dikin önerisinde bulundu.

VATANDAŞLARA UYARIDA BULUNDU

Yeni yıla girilmesine sayılı günler kala, dünyanın dört bir yanında yaygın olan çam ağacı süsleme modasına karşı Orman İşletme Müdürlüğü’nden uyarı geldi.Orman İşletme Müdürü Yalçın Akın, “Yeni bir yıla ağaç keserek değil, yeni bir fidan dikerek girelim” dedi.

“KAÇAK KESİMLER İÇİN DENETİMLER ARTTI”

Yalçın Akın, almış oldukları koruma tedbirleri ve vatandaşların bilinçlendirilme çalışmaları sonucunda kaçak ağaç kesiminin azaldığını söyledi.Yaklaşan yılbaşı öncesi kaçak çam fidanı kesimi yapanlara karşı denetimleri sıklaştırdıklarını belirten Yalçın Akın, personel ve çok sayıda motorize ekiple düzenli bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

“YENİ YILA AĞAÇ DİKEREK GİRELİM”

Bölge müdürlüklerine ait fidanlıklarda yeni yıl ağacı olabilecek nitelikte çamların üretilip satıldığını belirten Yalçın Akın, vatandaşların, boyları ve nitelikleri uygun bu ağaçları tercih etmelerini istediklerini belirterek, “Yeni bir yıla ağaç keserek değil, yeni bir fidan dikerek girelim” dedi.

 Yalçın Akın, yılbaşında kaçak çam ağacı kesimine karşı başta büyük kentler olmak üzere tüm vatandaşların hassasiyet göstermesi gerektiğini belirterek, geleceğin teminatı olan ormanları halkla beraber korumanın önemine dikkat çekti.

“ALO 177 HATTI’NA İHBARDA BULUNUN”

Yaklaşan yılbaşı nedeniyle şu ana kadar ormanlarda kaçak kesime rastlanılmadığını belirten Yalçın Akın, vatandaşları uyararak kaçak kesim yaptıkları takdirde hapis ve para cezası alabileceklerini söyledi. Yalçın Akın, vatandaşların bu gibi durumlara karşı daha duyarlı olmalarını, kaçak kesim yapanları 24 saat arayabilecekleri ‘Alo 177’ numaralı ücretsiz ihbar hattına bildirmelerini istedi. 


Etiketler:
Bu haber toplam 631 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.