34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SGK’dan kardeş okul ziyareti

SGK’dan kardeş okul ziyareti
Vali Halil İbrahim Daşöz’ün önderliğinde başlatılan ‘Kardeş Okul Kardeş Okul’ projesi kapsamında Sosyal Güvenlik il Müdürlüğü ile Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu ve Sancaklı İğdecik Hayrullah Divrik ilköğretim Okulu arasında protokol imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında Sancaklı İğdecik Hayrullah Divrik İlköğretim Okulu ihtiyaçları olan boya ve tadilat işleri Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından karşılandı.
04.12.2012 / 11:50


 OKUL HAKKINDA BİLGİ ALINDI

Proje kapsamında Sosyal Güvenlik İl Müdürü Murat Saygı ve Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı İbrahim Topcu, Kardeş Okul Sancaklı İğdecik Hayrullah Divrik İlköğretim okulunu ziyaret etti.

Daha önce gerçekleştirilen ziyarette ilk olarak Okul Müdürü Ömer Yıldırım ile okulun ve öğrencilerin durumu hakkında bilgi alan İl Müdürü Murat Saygı ardından müdürlük tarafından tadilat işlerinin başlatmıştı.

Sosyal güvenlik kurumu tarafından yapılan tadilat çalışmalarını yerinde görmek amacıyla yenilenen sınıflar ve okul binası gezilerek ihtiyaçların tespiti devam etti.

ÇOCUKLARA KİTAP VE CD HEDİYE EDİLDİ

Okulda eğitim verilen tüm ilköğretim sınıfları birlikte dolaşılarak öğrencilere Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yaptırılan Güven ve Yarışçı Çocuklar kitabı ile CD’si hediye edilmiştir. Manisa Sosyal Güvenlik İl Müdürü Murat Saygı sınıflara yaptığı ziyaretler esnasında öğrencileri sosyal güvenlik konusunda bilgilendirerek sosyal güvenliğin kişilerin geleceğini güvence altına almasındaki öneminden bahsetti.

YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Ziyaret sonrasında açıklama yapan Manisa Sosyal Güvenlik İl Müdürü Murat Saygı, “Kardeş okul projesini birlikte yürüttüğümüz Sancaklı İğdecik İlköğretim okulunda yapılan iyileştirmeleri görmek bizleri fazlasıyla sevindirmiştir. Öğrencilerimizin layık oldukları eğitimi alabilmeleri için bundan sonra da il müdürlüğü olarak yardımlarımız sürecektir. Kardeş Okul kapsamında okulumuzun ihtiyaçlarını giderirken bir yandan da öğrencilerimizi sosyal güvenlik konusunda aydınlatmak bizi ayrıca mutlu etmektedir” dedi. 


Etiketler:
Bu haber toplam 1060 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.