34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tarım Fuarı 6. kez kapılarını açtı

Tarım Fuarı 6. kez kapılarını açtı
Manisa Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Manisa Belediyesi Fuar Merkezi’nde kapılarını 6.kez üreticilere ve firmalara açtı.Firmalar fuarda açtıkları stantlar ile ürünlerini tanıtırken, üreticiler ise tarım ve hayvancılıktaki son teknolojiyi yakından görme imkanı bulacaklar.
09.11.2012 / 11:34


Manisa Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 6.kez Manisalılara merhaba dedi. 102 firmanın yer aldığı fuarda üreticiler tarım ve hayvancılıktaki son teknolojileri yakından inceleme imkanı bulacaklar.

11 Kasım Pazar gününe kadar açık kalacak fuar saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

6.KEZ AÇILDI

Tarım sektöründe faaliyet gösteren üreticiyle çiftçiyi bir araya getiren Manisa Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Manisa Belediyesi Fuar Merkezi'nde törenle kapılarını 6. kez ziyaretçilere açtı. Fuarının açılışına Vali Halil İbrahim Daşöz, Belediye Başkanı Cengiz Ergün,  İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Ziraat Odası Başkanı Nuri Sorman,Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, daire müdürleri, sivil toplum örgütleri ve üreticiler katıldı.

TARIMDA ÖNEMLİ POLİTİKALAR GELİŞTİ

Törenin açılış konuşmasını yapan Ziraat Odası Başkanı Nuri Sorman, son yıllarda tarımda önemli gelişmelerin olduğunu belirterek, özellikle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tarımın gelişmesi anlamında olumlu politikaları geliştirdiğini söyledi.

MANİSA ÜZÜMÜ VE MESİR MACUNU İLE BİLİNİYOR

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, törende yaptığı konuşmasında, Manisa’nın Türkiye’de sadece üzümü ve Mesir Macunu ile tanındığını, hala bir tarım şehri olduğunun imajının yaratılmadığını dile getirerek, “Bu fuarlarla Manisa’nın bir tarım kenti olduğunu Türkiye’ye duyurmak istiyoruz. Başaracağımıza da inanıyorum. Üreticimizi, 21. Yüzyılın tarımsal alandaki teknolojisi ile buluşmasını bu fuarlar sağlıyor” dedi.

MANİSA’NIN TANITIMINDA ÖNEMLİ DEĞERİ VAR

Vali Daşöz ise, tarım fuarlarının iki önemli değerinin bulunduğunu belirterek, “Birincisi, sivil toplum örgütlerimizin, kurumlarımızın ve kuruluşlarımızın işbirliğiyle, birliktelik içinde düzenleniyor. İkinci önemli değeri, üretici ve tarım sektöründe faaliyet gösteren firmaları biraraya getiriyor. Manisa’nın tarımının tanıtımında fuarın çok büyük önemi var. Hedefimizin önümüzdeki yıllarda fuarımızı ulusal boyuttan çıkarıp, uluslar arası boyuta taşımak” dedi.

FUAR KESİLEN

KURDELE İLE AÇILDI

Konuşmaların ardından  tarım sektöründe faaliyet gösteren 102 firmanın katıldığı  fuarın açılış kurdelesi Vali Daşöz ve beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte kesildi. Kurdele kesiminin ardından Vali Daşöz, firmaların açtıkları standlarda tarım sektöründeki yeni ekipmanları ve araçları inceledi.

ŞOFÖRSÜZ TRAKTÖRE BÜYÜK İLGİ

Manisa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda en büyük ilgiyi John Deere Traktörlerinin Manisa  Yetkili bayisi olan Genel Pamuk Çırçır Firması’nın getirdiği 15 tonluk ve 320 bin TL değerindeki traktör  gördü.

John Deere firmasına ait olan dev traktör hakkında bilgi veren Genel Pamuk Çırçır Firması’nın satış sorumlusu Ziya Akdağ, Amerikan malı olan traktörün lüks otomobillerdeki kadar  büyük konfora sahip olduğunu belirterek, “İçinde navigasyondan, klimaya, müzik çalardan, GPS’sine kadar birçok özellik var. Ayrıca bu traktörü GPS yardımı ile uydudan şoför olmadan bile kontrol edebiliyorsunuz. 230 beygir gücüne ve 6 silindire sahip  üreticilerimizin çok ilgisini çekmesine karşın, 320 bin TL olması sebebiyle pek fazla alıcı bulamıyor” dedi


Etiketler:
Bu haber toplam 659 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.