34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Otogar başladı

Otogar başladı
Manisa Belediyesi’nin Yeni Oto Terminal Projesi’nde ihale prosedürünün tamamlanmasıyla birlikte çalışma başladı. Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2013 yılının yaz aylarında Manisa’nın yeni Otogarına kavuşacağını söyledi.
17.09.2012 / 13:21


Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Yeni Oto Terminal Binası inşaat çalışmalarını inceledi. İncelemeye, Belediye Başkan Yardımcıları Azmi Açıkdil ve Cem Çöllü de eşlik etti. Çalışmayı yürüten yüklenici firma yetkilileri, mühendisleri ve Belediye teknik elemanlarından çalışmalar hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’da ilk kez uygulanan ‘jet grouting’ sisteminin ayrıntılarını da yetkililerden dinledi. Yeraltı su seviyesinin yüksek olduğu gevşek zeminlerde kazık uygulamalarında zorluklar yaşanması ve uygulamaların ekonomik olmaması nedeniyle bu yöntemin uygulandığını ifade eden Başkan Ergün, “Bu tür gevşek veya sıkıntılı zeminlerde jet grouting yöntemi uygulamanın hızlı ve ekonomik oluşu nedeniyle tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Biz de Manisa’da ilk kez Yeni Oto Terminal Binası projemizde bu uygulamayı kullanıyoruz. Toplamda 2 bin 797 adet zeminde kullanılacak olan jet grout’ların 2 bin 292 tanesi binanın altına gelen kısmı tamamlandı” dedi.

“2013 YAZINA HAZIR OLACAK”

Yüklenici firma müteahhidi ile işin bitim süresi konusunda görüş alışverişinde de bulunan Başkan Ergün, müteahhidin işin ihale bitim süresinden önce Yeni Oto Terminal Binası inşaatını tamamlayacağı sözünü aldıklarını söyledi. Manisa’nın ihtiyacı olarak gördükleri Yeni Oto Terminal binasının yapımı için uzun süredir birçok prosedürle boğuştuklarını, nihayetinde işin yapımına başlandığını dile getiren Başkan Ergün, “Bugün de gördüğümüz üzere, çalışmalar oldukça seri bir şekilde devam ediyor. Kentimizde yetersiz kalan mevcut otogarın yerine Manisa’mıza yakışır, büyük ve modern yeni oto terminalimizi 2013 yılının yaz aylarında hizmete açmayı istiyoruz. Umarım Manisa’mız için hayırlı olur” diye konuştu.

“MANİSA’YA YAKIŞIR”

Hava koşullarının elveriş olması durumunda hedeflenen tarihin de önünde projenin tamamlanacağını düşündüklerini ifade eden Başkan Ergün, Yeni Oto Terminal Binası ile ilgili şu bilgileri verdi: “Yeni Otogar’da toplamda 11 bin 200 metrekare’lik kapalı alanda bekleme salonu, 18 adet gişe, restaurant, 6 adet fast-food bölümü, 45 adet dükkân ve yönetim katı yer alacak. Yarı açık alanda ise peronlar, araç park yerleri ve 140 araçlık özel araç otoparkı bulunacak. Yani büyükşehir olma yolundaki kentimize yakışır bir oto terminal binası olacak.”


Etiketler:
Bu haber toplam 772 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.