34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sorunu otoparklar çözecek

Sorunu otoparklar çözecek
Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Subay Lojmanları’nın olduğu noktada yapılacak olan yer altı ve yer üstü otoparkı ve Emekliler Parkı içine yapılacak olan otopark projesinin başlayacağının müjdesini verdi. Cengiz Ergün, Subay Lojmanlarının olduğu alana yapılacak olan otoparkın projesinin tamamlanmak üzere olduğunu ve ihale safhasına gelindiğini, Emekliler Parkı içine yapılacak olan otoparkın ise yapılan sondaj çalışması sonunda başlayacağını söyledi.
13.08.2012 / 12:17


Saruhan-Der Yönetim Kurulu Üyeleri’ni makamında ağırlayan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, dernek başkanı Yunus Emre Şahin’in sorusu üzerine otopark konusundaki son gelişmeler hakkında bilgi verdi. Emekliler Parkı altı ile subay lojmanlarının bulunduğu noktaya yapılacak olan otoparklar için son prosedürlerin tamamlanma aşamasında olduğunu söyleyen Başkan Ergün, en geç Ocak ayına kadar projelerin start alacağını açıkladı. Öncelikle kendilerini kabul ettiği için Başkan Ergün’e teşekkür eden dernek başkanı Şahin, odalar ve dernekler projesinin kendileri için büyük önem taşıdığını belirtti. Sivil toplum kuruluşlarının büyük fedakarlıklarla ayakta kalmaya çalıştığını ifade eden Şahin, ”Çok sayıda oda ver derneğimiz yerlerini kendi imkanları ile karşılamaktadır. Manisa Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilecek olan yerlerin faaliyete geçmesi ile de oda ve derneklerin sıkıntılarının bir nebze azalacağına inanıyoruz. Sayın Başkanımızdan amacına hizmet eden derneklerin belediyemizin yapmış olduğu işletmelerin çalıştırma hakkını imkanlar dahilinde isteyerek, derneklerin daha güçlü olmasını diliyoruz. Ayrıca kentimizin en büyük sorunu olan otopark sorunu konusunda belediyenin çalışmalarını yakından takip etmekteyiz. Dernek binamıza yakın olan Kumludere Caddesi’nde de yapılacak olan çalışmaları merakla beklemekteyiz. Umarız kısa süre içerisinde otopark sorunu da ortadan kalkacak” dedi. Başkan Ergün’ün Manisa’ya yapmış olduğu hizmetleri yakından takip ettiklerini belirten Şahin, siyasi görüşü ne olursa olsun hizmet veren kurumlara destek verilmesi gerektiğini söyledi.“MANİSA’YA HİZMET YAPMA UĞRAŞINDAYIZ”

Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’ya hizmet yapma noktasında uğraştıklarını belirterek, Manisa’da icraat yapmaya çalışan derneklerin taleplerini göz önünde bulundurduklarını söyledi. Otopark konusundaki son gelişmeleri de anlatan Başkan Ergün, “Otopark sorunu her büyük şehrin sorunudur. Çünkü nüfus ve araç sayısı her geçen gün artmaktadır. Manisa’da da kimse taşıt sayısının artacağını hesap etmemiş. Elbette bu konuda kimseyi suçlayacak noktada değiliz. Sadece şartlar neyi gerektiriyorsa o noktada hareket etmek zorundayız. Bir tanesi ile 3, diğeri ile 2 yıldır uğraştığımız iki otopark projemiz Manisalılar tarafından bilinmektedir. Emekliler Parkı altındaki otopark için müzeler nezdinde sondaj çalışmaları yapılıyor. Sonuçlarının gerektirdiği şartlarda çalışmaya başlayacağız. Elbette parkın altından tarihi eser çıkmazsa proje start alacak. Yapılacak olan ikinci otopark subay lojmanlarının olduğu noktadır. Burada da hem yeraltı ve yer üstü otoparkı yer alacak. Bu konuda çeşitli görüşmelerimiz devam ederken, lojmanlarda ikamet eden subaylarımıza TOKİ’den 24 dairenin teslimini yaptık. Ancak TOKİ’den hala tapumuzu alamadık. Umarım 10-15 gün süre içerisinde tapu konusu halledilecektir. Lojmanları teslim almamız için İç İşleri, Maliye, Savunma Bakanlığı gibi kurumlardan izinler alındı. Ayrıca tastik netleştiği takdirde karargah binası için de ihaleye çıkacağız. Kısacası her türlü hazırlıklarımızı en iyi şekilde yapıyoruz. Daha erken almaya çalıştığımız çalışmalar en geç Ocak ayına kadar start alacak. Zaten en az 3-4 ay sürecek bir prosedür ve ihale süreci olacaktır. En çok sıkıldığımız nokta budur. Ama maalesef yasalar böyle” dedi.

KUMLUDERE CADDESİ’NE ÖZEL ÇALIŞMA

Kumludere Caddesi’nde yapılacak olan hizmetlere yönelik de konuşan Başkan Ergün, caddeyle ilgili özel bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti. Kırmızı Köprü’den başlayıp garaja kadar uzayan güzergahta gerçekleştirilecek olan özel çalışma için 3 projeyi yarıştırdıklarını söyleyen Başkan Ergün, “Projeler içerisinde 1. ve 2. olan projenin karışımı ile ortaya güzel bir çalışma çıkacağına inanıyorum. Manisa merkezde el atmadığımız yer kalmadı. Ama o noktaya özel bir çalışma yapmak istedik. İnsanların rahat edebileceği bir yer yaratmanın yanı sıra çatı ve cephe iyileştirmeleri de çalışma içerisinde yer alacak. Önümüzdeki baharda çalışmaya başlayacağız. Elbette sırada olan projelerimizden garaj ve KESS Köprülü Kavşağı var. Laleli Gençlik Merkezi bitmek üzere. Çanakkale Şehitleri’nde Türkiye’de sayılı olan, 3 boyutlu efektlerle süslenmiş bir çalışma içerisindeyiz. Fatih, Cumhuriyet, Hafsa Sultan, Yeni Mahalle gibi mahallelerde yeni bir revizyon planı daha gündemimizde. Nedeni de vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi, ellerini kuvvetlendirebilecek gerekçeleri yaratabilme çalışmaları içerisinde olmamızdır. İmar plan çalışmalarına müteakip yakın zamanda çalışmaların tamamlanacağı kanaatindeyim. Ayrıca Tıbbi Atık Tesisi çalışmalarına başlandı. İnşallah bayram sonunda açılışını gerçekleştireceğiz. Çöp konusunda da alternatif yeri yaratarak Uzunburun mevkiinde bir ay içerisinde prosedür safhalarını tamamlamayı düşündüğümüz bir çalışmamız var. Bu şekilde yoğun bir tempo içerisinde Manisa’ya ve Manisalılara hizmet etmekteyiz” dedi.(


Etiketler:
Bu haber toplam 1022 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.