34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

“Paramızı verdik, öğretmenimizi isteriz”

“Paramızı verdik, öğretmenimizi isteriz”
Çağatay Uluçay İlköğretim Okulu öğrenci velileri dün ellerindeki bağış makbuzları ile Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çıktı. Norm fazlası olarak gözüken sınıf öğretmenlerinin değişmesini istemediklerini ifade eden veliler “Paramızı verdik öğretmenimizi isteriz” dediler.
25.07.2012 / 11:29


Çağatay Uluçay İlköğretim Okulu öğrenci velileri dün ellerindeki bağış makbuzları ile Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çıktı. Norm kadro fazlası olduğu gerekçesiyle başka okula tayininin çıkacağı ileri sürülen sınıf öğretmeni Esin Apaydın’ın gitmesini istemeyen öğrenci velileri “Paramızı verdik öğretmenimizi isteriz” dediler. Çağatay Uluçay İlköğretim Okulu Müdürü Fevzi Yüksel’in  2. sınıf öğrencilerini okutan sınıf öğretmeni Esin Apaydın’ın norm fazlası olduğunu ve başka bir okula gideceğini açıklaması üzerine soluğu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde alan yaklaşık 20 öğrenci velisi, çocuklarının 5. sınıfa kadar aynı öğretmenin okutması  şartıyla Okul Aile Birliği’ne 250’şer lira bağışta bulunduklarını ifade ettiler. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatör Müdür Yardımcısı Necati Abalı ile görüşen yaklaşık 20 öğrenci velisi, çocuklarının Çağatay İlköğretim Okulu’nda görevli sınıf öğretmeni Esin Apaydın’da okumasını istediklerini, Okul Müdürü Fevzi Yüksel’in ise bu talebi ancak Okul Aile Birliği’ne 250’şer lira bağışta bulunmaları şartıyla yerine getirdiğini ifade ettiler. Öğrenci Velileri adına açıklamada bulunan Sınıf Annesi Bahar Yay, çocukların 5. sınıfa kadar aynı öğretmende okuması şartıyla Okul Aile Birliği’ne bağışta bulunduklarını belirterek, “Okul Müdürümüz norm kadro fazlası olduğu gerekçesiyle sınıf öğretmenimizin başka bir okula gideceğini söyledi. Ancak öğretmenimizin 5. sınıfa kadar çocuklarımızı okutması için okul müdürünün talebi üzerine Okul Aile Birliği’ne 2010 yılında bağış yapmıştık. Öğretmenimizin 4. sınıfa kadar çocuklarımızı okutmasını istiyoruz” diye konuştu.“ÖĞRETMEN Mİ SATIN ALDINIZ?”

Öğrenci velilerini dinleyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatör Müdür Yardımcısı Necati Abalı, öğretmen seçmek için zorunlu bağış yaptırmanın ve yapmanın suç olduğuna dikkat çekerek, “Bağış mı yaptınız? Öğretmen mi satın aldınız?” diyerek tepki gösterdi. Bağış makbuzlarıyla birlikte velilerin dilekçelerini kabul eden Abalı, gerekli inceleme işlemlerinin başlatılacağını dile getirdi.

Daha sonradan görüşmeye katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Ölmez, norm kadrolarının henüz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmadığını ve hiçbir öğretmenin tayininin söz konusu olmadığını belirterek,  norm fazlası kadroların açıklanması durumunda bilgilendirme yapılacağını dile getirdi.

Öğretmenlerinin tayin olmadığını öğrenen veliler, yaptıkları görüşmenin ardından okul müdüründen şikayetçi olmadıklarını ifade ederek İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasından ayrıldılar. 


Etiketler:
Bu haber toplam 1067 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.