34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sokak hayvanlarına otomatik su kapları

Sokak hayvanlarına otomatik su kapları
Manisa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının artan su ihtiyacını karşılamak üzere şehrin belili noktalarına otomatik su kapları yerleştirdi. Belediye Başkan Yardımcısı aynı zamanda Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Hasan Eryılmaz, Veteriner İşleri Müdürü Halil Erşahin ve su kabı üreticisi firma yetkilileri ile birlikte uygulama hakkında Fatih Parkı'nda açıklama yaptı. Eryılmaz, Manisa Belediyesi olarak sokak hayvanlarının tedavilerinin yanı sıra beslenmelerine de önem verdiğini belirterek, otomatik su kaplarının Manisa'daki bir ihtiyacı daha ortadan kaldırdığını belirtti. Veterinerlerin ve çeşitli firmaların desteği ile gerçekleştirilen uygulamayı anlatan Eryılmaz, projeye destek olmaları için de Manisalı hayvan severlere çağrıda bulundu.
03.07.2012 / 13:12


İLK ETAPTA 10 PARKTA UYGULANDI

İlk etapta 10 adet otomatik su kabının, sokak hayvanlarının uğrak yerleri olan parklara yerleştirileceğini söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Eryılmaz, kapların muhafaza edilmesi konusunda da vatandaşların duyarlılık göstermelerini istedi.

Eryılmaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Suyun bizim olduğu kadar diğer canlılar için de hayati önem taşıdığını hatırlatmak isterim. Özellikle kuşlar, kedi ve köpekler sıcak yaz günlerinde su sıkıntısı çekmektedir. Manisa Belediyesi olarak bu sıkıntıyı otomatik su kapları ile aşacağımıza inanıyorum. Başta Veteriner Hekimleri Odası olmak üzere Manisa'da klinikleri olan veteriner hekimler ve bu hizmete katkıda bulunmak isteyen firmalar tarafından belediyemize verilen bu otomatik su kapları şuan için Fatih Parkı, Laleli Parkı ve Ulupark'a ikişer adet, Gençlik Parkı, Sübyan Mektebi yanı, Sultan Parkı, KESS-Taylan Lokantası yanına birer adet yerleştirilecektir. Oldukça kullanışlı olan su kaplarının su bağlantısını Belediye Su İşleri Müdürlüğümüz yapmakta, su bittiği zaman kaplar otomatik olarak kendini doldurmaktadır. Amacımız elbetteki bu su kapları sayısını arttırmaktır. Bu konuda yardımcı olmak isteyen duyarlı  hayvansever Manisalılar'ı su kaplarının sayısını arttırmak bekliyoruz.  Vatandaşlarımızdan isteğimiz bu kapların temiz tutulması ve tahrip edilmemesidir. Sosyal sorumluluk bilinci ile gerçekleştirdiğimiz bu hizmete katkı sağlayan veteriner arkadaşlarımıza ve firma yetkililerine teşekkür ediyoruz" dedi. 


Etiketler:
Bu haber toplam 800 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.