34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

O çiziyor, öğrenciler boyuyor Okul duvarları Onlarla renkleniyor

O çiziyor, öğrenciler boyuyor Okul duvarları Onlarla renkleniyor
Manisa Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Polis memuru Hidayet Gültekin, okul polisliğini yaptığı okulların duvarlarına resimler çizerek boyuyor. Hem okulun güzelleşmesi, hem de polis- öğrenci arasındaki iletişimin güçlenmesi adına, öğrencilerle birlikte çizen ve boyayan Gültekin, emniyette de robot resim çizme görevini yürüttüğünü belirterek, "İnsanlar normal duvarları bozarken, kirletirken, resimli olan duvarları ise kirletmek yerine sahip çıkıyor. Ayrıca bu sayede öğrencilerle polisler arasında bir dostluk oluşturmuş oluyoruz" dedi.
29.11.2011 / 10:41


Manisa Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Polis memuru Hidayet Gültekin, okul polisliğini yaptığı okulların duvarlarına resimler çizerek boyuyor. Hem okulun güzelleşmesi, hem de polis- öğrenci arasındaki iletişimin güçlenmesi adına, öğrencilerle birlikte çizen ve boyayan Gültekin, emniyette de robot resim çizme görevini yürüttüğünü belirterek, "İnsanlar normal duvarları bozarken, kirletirken, resimli olan duvarları ise kirletmek yerine sahip çıkıyor. Ayrıca bu sayede öğrencilerle polisler arasında bir dostluk oluşturmuş oluyoruz" dedi.     Manisa Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Polis memuru Hidayet Gültekin, okul polisliğini yaptığı okulların duvarlarını resimler çizerek boyuyor. Hem okulun güzelleşmesi hem de polis öğrenci arasındaki iletişimin güçlenmesi adına öğrencilerle birlikte çizen ve boyayan Gültekin, emniyette robot resim çizme görevini yürüttüğünü belirterek, "İnsanlar, normal duvarları bozarken, kirletirken, resimli olan duvarları ise kirletmek yerine sahip çıkıyor. Ayrıca bu sayede öğrencilerle polisler arasında bir dostluk oluşturmuş oluyoruz" dedi.Son olarak Vicdan Karaosmanoğlu İlköğretim Okulunda görev yapan ve okulun 100 metrelik duvarına resim çizen Gültekin, 35 yıldır resim yaptığını ve bugüne kadar ara vermediğini dile getirerek, Manisa'da ise 10 okulda görev yaptığını ve bu okulların duvarlarını resim çizerek boyadığını belirtti.OKULA BİR CANLILIK KATIYORSon 10 yıldır Emniyet Müdürünün kendisini okullara gönderdiğini ifade eden Gültekin, "Gittiğim okulda okulun ihtiyacı olan resimleri öğrencilerle birlikte çiziyorum. Sürekli okulların ön duvarlarına resimler çiziyoruz. Bütün okullara elimizden geldiği kadar resim konusunda faydalı olmaya çalışıyoruz. Geçen sene Valimiz 15 okula yönlendirdi, gidip o okullarda çalışma yaptım. Hayvan figürleri, çiçekler gibi resimleri çizmeye çalışıyoruz. Ayrıca Nasrettin Hoca, Keloğlan gibi ünlü kahramanlarımızın resimlerini çiziyoruz. Görünüm anlamında bir canlılık katıyorsunuz" dedi."BOZMAK VEKİRLETMEK YERİNESAHİP ÇIKIYORLAR"Polis memuru olarak yıllarca robot resimleri çizdiğini ve çizmeye de devam ettiğini dile getiren Gültekin, "Robot resmi çizmek mesleğimizin bir gereği. Ne kadar robot resmi çizdiğimi bilmiyorum. İnsanlar, normal duvarları bozarken, kirletirken, resimli olan duvarları ise bozmak ve kirletmek yerine sahip çıkıyor. Vicdan Karaosmanoğlu İlköğretim Okulu'nda 100 metrelik bir duvara resim yaptık. Bu Manisa'da bir ilk oldu. İlk defa bu kadar uzunlukta bir okulun resmini yaptım. Ben çiziyorum öğrenciler boyuyor. Resim öğretmenlerimiz de bu konuda yardımcı oluyor" dedi. (Sedat Şimşek) 


Etiketler:
Bu haber toplam 1448 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.