logo

reklam
16 Eylül 2018

Gürültü sorunun takipçisi olacağım

CHP Gurup Başkan vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nin jeneratör ve iklimlendirme sisteminde yaşanan gürültü kirliliği nedeniyle vatandaşların şikâyetleri üzerine konuyu TBMM gündemine taşıdığını ifade ederek, yapılan teknik ölçümlerle yalıtımın yetersiz olduğunun Manisa Valiliği tarafından yapılan açıklama ile ortaya çıkmasını değerlendirdi.

Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nin jeneratör ve iklimlendirme sistemlerinden çevreye yayılan gürültünün ortadan kaldırılması adına konunun takipçisi olacağını dile getiren CHP Gurup Başkan vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, bu konuda vatandaşların yaşadığı mağduriyetin giderilmesi adına soruna bir an önce çözüm bulunması gerektiğini dile getirdi.

Özel, “Konuya ilişkin olarak Manisa Valiliğinin Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü kanalıyla yaptığı teknik ölçümün ardından ortaya çıkan sonuç doğrultusunda önlemlerin bir an önce alınması gerekiyor. İl Sağlık müdürlüğü yetkililerinin gürültü yalıtımını vatandaşları rahatsız etmeyecek şekilde yenilemesi noktasında hızlı bir şekilde hareket etmesi gerekiyor” dedi.

Konunun çözüme kavuşturuluncaya kadar takipçisi olacağının altını çizen Özel, “bu konuda Sağlık Bakanlığına acil olarak yanıtlanması isteğiyle bir soru önergesi vermiştik. Konuyu gündemimizde tutmaya devam edeceğiz. Gürültü yalıtımının yapılacak olması bir hatadan dönüleceği için bizim için kıymetlidir. Bu soruna hastanenin yapımında bir mühendislik probleminin neden olup olmadığı ya da yalıtım noktasında şartnameye aykırı davranılıp davranılmadığı da yakından incelenmeli ve kamuoyu ile paylaşılmalıdır” diye konuştu. Pelin Uğurlu

Share
178 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ