logo

reklam
07 Aralık 2017

Güney Koreliler’den 2 Kore gazisi torununa burs

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Manisa Şubesi’ni ziyaret eden Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Savunma Ataşesi Deniz Kurmay Albay Jaesic Park, 2 Kore gazisinin eğitim gören torunlarına eğitim bursu belgesini takdim etti.

Konuşmasını Türkçe yapan Park, Kore halkı olarak Türk askerlerinin yaptığı kahramanlıkları hiçbir zaman unutmayacaklarını belirtti. Dünyanın en güçlü firmalarının Kore firması olduğunu belirten Park, dünyanın en güçlü ekonomileri arasında yer almalarının Türk askeri sayesinde olduğunu söyledi.

HER SENE ORTALAMA 100-150 ÖĞRENCİYE BURS VERİYORLAR

Park, “Kahraman Kore gazileri ve onların yakınlarıyla beraber olmaktan çok mutluyum. Türkiye benim 2’nci memleketim. Sizlerin Kore’de nasıl bir mücadele verdiğini Kore halkı olarak çok iyi biliyoruz. Siz sadece savaşmadınız üstelik anne ve babası olmayan çocuklarımıza bakmış, bir okul açmış, çok sayıda insanımıza yardım etmiş Türk askerlerisiniz. Teşekkür ediyoruz. Sizin döktüğünüz kanlar sayesinde Güney Kore bugün dünyanın 11’inci ekonomisine sahip olan bir ülke oldu. Kore gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız, bu faaliyetlerimizi gelecekte de çocukları, torunlarıyla sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Kore olarak Türkiye’nin çeşitli illerinde eğitim bursu verdikleri gibi, Kore markalarının da burs verdiğini vurgulayan Park, askeri ataşe olarak her sene ortalama 100-150 öğrenciye burs verdiklerini belirtti.

“GAZİLERİMİZİN TORUNLARINA KATKIDA BULUNUYORLAR”

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Manisa Şube Başkanı Şener Tarım, Kore Cumhuriyeti’nin her zaman yanlarında olduklarını belirterek, “Kore gazilerimizin torunlarına çeşitli burslar veriyorlar. Geçen sene de verdiler. Bu sene gazilerimizin torunlarına katkıda bulunuyorlar. Kendilerine verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Park, Kore Gazisi Osman Yıldırım’ın torunu Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Damla Melek Şengil ile Kore Gazisi (merhum) İbrahim Altay’ın torunu Akhisar Ülkü Ortaokulu 8’inci Sınıf öğrencisi Nazar Koçak’a eğitim bursu belgesini takdim etti.

Ayrıca Park, Kore’de savaşan 7 Kore Gazisine Türk Askeri Heykelcikleri takdim etti. Buket Uşaklı

Share
385 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ