logo

reklam
23 Aralık 2018

Gülçin HAZIR yazdı… “HAYATTA OLDUĞUMUZ KADAR VARIZ”


admin
bilgi@manisahabergazetesi.com.tr

 

 

 

 

 

Hayatın ne kadarını yaşarsan o kadar varsın. Sizce da öyle değil mi? Düşünüyorum da hayat adeta ressamın tuvali gibidir. Elimizde bir fırça ve renk boyalarımız. Bize kalan sadece düşünce ve hayallerimiz kadarını tabloya yansıtmak.

DÜN BİTTİ

BUGÜN HALEN DEVAM EDİYOR

YARIN İSE BELKİ DE OLMAYABİLİR

Onun içindir ki yaşadığımız hayatın değerini bilmemiz gerekir. Yaşam, yerküre üzerinde canlıların doğumlarından ömürlerinin sonuna kadar geçen zaman olarak tanımlanır. Oysa yaşadığımız hayatın içini doldurmadıktan sonra ne önemi var ki? Değerini bilmek gerekir hayatın.

Hayatın, sevginin, ailenin, arkadaşın ve dostun.

İnsan hayatının en önemli temel ögeleri arasında yaşayış amacı gösterilmektedir. Çünkü bir amacımız yoksa ulaşacağımız bir durak da yoktur. Hiçbir hedefe de yürüyemeyiz. Bu belirlenen hedefe de varmak için çok çalışma ve çabayı da eklemeyi unutmamamız gerekir.

Hayat gerçekten de denildiği gibi çok kısa ve zaman su gibi akıp gidiyor. Daha dün gibi belleğimizde kalan anılarımıza bir göz attığımızda halbuki üzerinden ne kadar uzun zaman geçtiğini fark edip üzülürüz. Bu kadar kısa bir hayatta önemli olan unutulmayacak anılara sahip olmak ve güzel dostluklar biriktirmektir. Hepimiz duymuşuzdur “ Önemli olan uzun yaşamak değil, güzel ve mutlu yaşamaktır.” Mutluluk da bizim elimizle tutamayacağımız, göremeyeceğimiz ama hissedebileceğimiz güzel bir duygudur. Bildiğiniz gibi insan da duygularıyla yaşar ve hareket eder.

Mutluluk öyle sadece parayla pulla da olmuyor. Bir düşünün, sabah kalkıp açık olan pencereden güneşin doğuşunu izleyip mutlu oluyorsan, sağlıklıysan, sevdiklerin ve sevenlerin yanındaysa ve kahven de varsa yanında, b mutluluğu hiçbir şeye değişmem diyen kaç kişi var aramızda?

Kısa bir öyküdür hayat. Uğruna upuzun acılar ve sevinçlerle süslediğimiz kısa bir türküdür yaşam, bir kez daha söylemek için çırpındığımız.

Unutmayalım, hayatta hep olduğumuz kadar varız.

Share
133 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Gülçin HAZIR yazdı… “+1 FARKLA BİZ AYNIYIZ”

  24 Mart 2019 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

            Siz değerli okurlarım merhaba, bugün sizlere önemli bir farkındalık günü olan 21 Mart Down Sendromlularla ilgili düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. 21 Martta yurdumuzun birçok yerinde yapılan etkinliklerde down sendromu hakkında toplumsal farkındalık yaratmak, down sendromlu bireylerin ayrımcılık ve ön yargıya maruz kalmasını önlemek, erken ve sürekli eğitim önemine dikkat çekmek amaçlanmaktadır. Peki nedir bu down sendromu? Birleşmiş Milletlerin 21 Mart tarihini resmi Dünya Down Sendromu Günü ol...
 • Taner GÜZEY yazdı… “TANER GÜZEY İLE KODA SERÜVENİ”

  24 Mart 2019 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

            Kırmızı gülün alı var Hergün yeri var Bugün benim efkarım var Ah bu gönül arzu eder seni Dağlar dağlar viran dağlar Yüzüm güler kalbim ağlar Mayadağ’dan kalkan kazlar Al duvaklı beyaz kızlar Vardar ovası Vardar ovası Kazanamadım sıla parası Üç ayrı Rumeli türküsünün potpurisi ile yazıma başlıyorum. Ancak şaşırmışlık ve hayretler içerisinde yazıyorum. Sizce moda bu mu? Yoksa dilim varmıyor saçını başını yolan bir toplum mu? Bu işin buraya varaca...
 • Bedriye AKSAKAL yazdı… “HAFSA SULTAN”

  22 Mart 2019 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

                Renklerin solgun olduğu mevsim. Yazdan kalma bir gün. Spil’in dorukları gizemli bir hareketlilik içinde. Bulutlar rüzgarla dost. Bugün Hafsa Sultan’ı araştırmak için yollara düşüyorum. Sultan yedi düveli tutsak edip de bir çıbana tutsak düşen, yavuz Sultan Selim’in karısı, kanuni’nin de annesi. Spil göğe uzanan başıyla Hafsa Sultan’a barınak olmuş. Doğa baharda renk değiştirirken, kentin yaşamında bir bayram kültürü olmuş. Mesir Bayramı, Sultan  Camii, Hafsa Ana’yla tümleşmi...
 • Sevim GÜNGÖR yazdı… “TEKEL BİNASI”

  18 Mart 2019 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

            Manisa’daki Cumhuriyet dönemine ait kamu yapılarından İstasyon Binası ve Hükümet Konağı’nın ardından bugünkü yazımın konusu Manisa Tekel Binası’dır. Cumhuriyetin ilk yıllarına (1926) tarihlenen yapı, Utku Mahallesi’nde sevgi yolu denilen yol üzerindeki meydanda bulunur. Eski Tekel Binası günümüzde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak işlevini sürdürür. İki katlı inşa edilen yapının güney doğu cephesi pahlanmış ve yapıya giriş buradan sağlanmıştır. Meydana bakan girişin üzerinde balkon yer alır. P...