logo

reklam
15 Mayıs 2018

Gözler AK Partili Özdağ’ın üzerinde

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’ın, Oda TV tarafından yayınlanan 2011 yılında yapmış olduğu FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i öven konuşmaları dikkatleri üzerine çekti.

Oda Tv, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’ın yıllar önce yaptığı bir konuşmasını ortaya çıkardı. Oda Tv tarafından yayınlanan o konuşmada AK Partili Özdağ, konuşmasında FETÖ lideri Fethullah Gülen’e övgüler dizdi. Fethullah Gülen’in ABD’ye gidişini ‘hicret’ olarak niteleyen Özdağ, Gülen’i dört gözle beklediğini söyledi. Özdağ konuşmasının devamında “Kullara vefa vardır. Ben çağımızın hoca Ahmet Yesevi’si olan Fethullah Gülen Hocaefendi’ye vefamı gösteriyorum” ifadelerini kullandı.

Özdağ’ın arşiv kayıtlarından ortaya çıkan konuşmasında “Aileden gelen muhafazakarlık yapımızla o şahsı dinlemeye gittim, Ulu Cami’deydi. Bir şahıs konuşuyordu. Hem bir yandan Türk dünyasına atıfta bulunuyor, bir yandan da kimsenin cesaret edemeyeceği şeyler söylüyordu. Heyecanlı bir adamdı ve ben de heyecanlıydım. Aklım ve gönlüm biraz heyecanımın arkasından geliyordu. Bu şahıs da çok heyecanlı konuşmalar yapıyordu. Merak ettim, ‘Kim bu adam aynen benim gibi düşünüyor. Benim gibi heyecanlı, benim gibi Türk dünyasına atıfta bulunuyor. Türkçü İslam ülküsünden bahsediyor’ diyordum. Sonra adının Fethullah Gülen olduğunu duydum. Değerli arkadaşlar 1975’te kendisiyle mahrem bilgilerim var. Bazı arkadaşlarınız biliyorlar. Kendisiyle de paylaştım. Amerika’ya gittiğimizde oradaki arkadaşlarınıza da söyledim” ifadelerini kullandı.

“GÜLEN HİCRETİNDEN SONRA ÜLKÜLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR”

1980’de tutuklandığını söyleyen Özdağ, “Değerli arkadaşlar 1980’de ben tutuklanmıştım. Cezaevindeydim. Emniyetteydim, sorgulanıyordum arkadaşların konuştu sen de konuş diyorlardı. Konuşmayacağım. Her şey bitti diyorlardı. Bitmedi, bir gün çıkacağım buradan, bıraktığım yerden yeniden devam edeceğim diyordum. Aynı tarihte, aynı günde belki aynı saatte o zaman Milli Selamet Partisi İl Başkanı olan Bülent Arınç’ı evinden alıp evine götürdüler. Evinde arama yapıldı. Tahkir ettiler, kendisini. Aldılar Milli Selamet Partisi il binasına götürdüler. Bir merdiven dayadılar, darbe yapılmıştı, demokrasi askıya alınmıştı. Bu tabelayı sök dediler. Sökmeyeceğim dedi. 5 yıl il başkanlığını bunun için yapmadım dedi. Sizin tankınız var, tüfeğiniz var indirin onu dedi. Her şey bitti Sayın Arınç dediler, avukatlık bitti, il başkanlığı bitti, cezaevine gireceksin dediler. Bitmedi dedi, yeniden başlayacağız dedi. O adam milletvekili oldu, grup başkan vekili oldu, Meclis Başkanı oldu 28 Şubatçılara inat, devlet bakanı oldu, başbakan yardımcısı oldu. Bu kardeşiniz cezaevinde yattı. Çıktım bıraktığımız yerden devam ettim. Sizin helal oylarınızla, beni parlamentoya götürdü. Sayın Fethullah Gülen, güvendi, zaman zaman hicret etti, hizmetten sonra hicret yoktur arkadaşlar hicretten sonra ülkülerin hayallerin gerçekleşmesi vardır. Fethullah Gülen, hicretinden sonra hayallerini ülkülerini gerçekleştiriyor. O hayal adamı, o ülkü adamı. Sizin o güzel oylarınızla, sizin imkanlarınızla her şeyi yeniden başlattı” dedi.

“ÇAĞIMIZIN OSMANLISINI İNŞA EDİYORSUNUZ”

“Fethullah Gülen’in Ulu Cami’de, İzmir’de, Kestane Pazarı’nda başlattığı halka büyüdü, büyüdü, büyüdü, İç Anadolu’yu, Doğu Anadolu’yu, Karadeniz’i kucakladı. Yetmedi, Balkanları, Türk dünyasını, Amerika’yı, Afrika’yı kucakladı” diyen Selçuk Özdağ “O nedenle hepinize çok teşekkür ediyorum. Osmanlı yeniden inşa ediliyor. Çağımızın Osmanlısını inşa ediyorsunuz. Sizlere şükran sizlere teşekkür. Ben o güzel insanı dört gözle bekliyorum. Artık diyoruz ki başkaldırıyoruz, artık dik duruyoruz, artık diyoruz ki demokrasi var Türkiye’de. Vesayetçilere karşı biz tarihimizle barışıyoruz. Devletimiz milletimizle barışıyoruz. Gelecek kuşaklara doğru uzanıyoruz. Denize koşuyoruz koşarken de o büyük insanları hiç unutmuyoruz. Kullara vefa vardır. Ben çağımızın hoca Ahmet Yesevi’si olan Fethullah Gülen Hocaefendi’ye vefamı gösteriyorum” şeklinde konuştu.

“BU İFADELER 2011’DE KAYDEDİLDİ”

Haberin yayımlanmasının ardından Oda Tv’ye bir açıklama yapan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, bu ifadelerinin 2011’de kaydedildiğini, AK Parti listelerinden milletvekili adaylığının engellenmek istendiği için sözlerinin kamuoyu ile paylaşıldığını iddia etti.
“Bu yapının okullarını Sayın Bülent Ecevit de övdü Sayın Recep Tayyip Erdoğan da övdü” diyen Özdağ, “Ama ne zaman örgütlendiler ellerine silah aldılar, vesayet kurmak istediler, insanlarımızı öldürdüler, biz bunlara karşı çıktık. Manisa’da ben bunlardan bir kişiyi bile listeye almadım. Çünkü o dönemde dahi bu örgüt hakkında endişelerim vardı. Bana ‘Siz bizi kadrolaştırmıyorsunuz’ diye çıkıştılar. Bir kişiyi bile müdür yapmadım” dedi. Haber Merkezi

Share
310 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ