logo

reklam
16 Nisan 2018

Geriter’den 6 Mayıs’taki kongreye davet

17 ilçenin oda başkanlarıyla bir araya gelen MESOB Başkanı Hasan Geriter, oda başkanlarını 6 Mayıs’ta gerçekleştirilecek genel kurula davet etti. Geriter, yapılacak genel kurulun 50 bin esnafı temsil eden oda başkanlarının genel kurulu olduğunu belirterek, “Aynı heyecan ve aynı şevkle beraber olarak coşkulu bir şekilde davet ediyorum. Eğer bu birlikteliği korursak daha farklı sorunların üstesinden gelebilme gücüne sahip oluruz” dedi.

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Hasan Geriter, merkez ve ilçelerdeki oda başkanlarıyla Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan bir otelde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

MESOB Başkanı Hasan Geriter, katılımın yoğun olduğu toplantıda “Esnaf ve sanatkarın gücünü gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberliği bugün olduğu gibi bundan sonra da devam etmesini diliyorum” dedi.

2014 yılında yapılan genel kuruldan sonra çalışmaları devam ettirdiklerini belirten Geriter, “4 yılı tamamladık. 1 Ocak-31 Mart arasında yapmış olduğumuz 93 oda genel kurulunun başarılı ve Manisa’ya yakışır bir olgunluk içerisinde tamamladık. Bu başarıda katkısı olan herkese teşekkür ederim. 18 arkadaşımız görevi devretti. Yüzde 20’lik bir değişime tekabül etti. İki kadın arkadaşımız bu dönemde Manisa’da oda başkanlığında görev aldılar. Bu durum Türkiye için de bir örnektir. Sadece yeni seçilen arkadaşlarımıza değil bu mücadelede yer alan herkese bu yolda başarılar diliyorum. Kendiliğinden ayrılan 8 oda başkanımızla beraber ve seçimde görevi kaybeden 10 arkadaşımıza bundan sonraki hayatında mutlu bir yaşam temenni ediyorum. Esnaf ve sanatkarın ahilikten gelen geleneği nedeniyle onlar daima bizim başımızın tacı” şekline konuştu.

Gerçekleştirilen oda genel kurullarında seçilen yeni başkanları tanıtan Geriter, Türkiye’deki Lokantacılar Odaları arasında bir ilk olarak kadın başkan seçilen Akhisar Lokantacılar Odası Başkanı Pınar Güney ve Turgutlu Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Pınar Akbaş hatıra fotoğrafı çekildi.

“BU FIRSATLARI İYİ DEĞERLENDİRMEK ZORUNDAYIZ”

Geriter, seçim takvimi sırasında, 1 ile 30 Mayıs tarihleri arasında 81 il birliğinin genel kurullarının yapılacağını söyleyerek, “Bunlardan biri de bizim birliğimiz. Sizleri 6 Mayıs’ta yapacağımız genel kurulumuza bekliyorum. Aynı huzur, aynı birliktelik, esnaf ve sanatkara güç verecek bir fırsatla karşı karşıyayız. Bu fırsatları iyi değerlendirmek zorundayız. Bu genel kurul bizim şahsımızın değil, 50 bin esnafı temsil eden sizlerin genel kuruludur. Aynı heyecan ve aynı şevkle beraber olarak coşkulu bir şekilde davet ediyorum. Eğer bu birlikteliği korursak daha farklı sorunların üstesinden gelebilme gücüne sahip oluruz. İnşallah bu genel kurulu arzu ettiğimiz şekilde sonuçlandırdığımızda Haziran ayı içerisinde, Manisa’mız Ankara’da 9 kişilik yönetim temsilini muhafaza ettikten sonra sayıyı arttırmaya çalışacağız. Bu mücadele ferdi olmayacak. Birliktelik havası içerisinde Ankara’daki federasyon temsilci sayımızı yukarı çıkarmak adına bugünden itibaren kendi aralarında birliği kurmak zorunda. Bize de görev düşüyorsa üzerimize düşeni yapmak için yanlarında oluruz” ifadelerini kullandı.

Yeni dönemde görev alan bütün arkadaşları kutladığını ifade eden Geriter, “6 Mayıs’taki genel kurula yönetimlerinizle birlikte katılımınızı bekliyorum. Kongre sadece bizim değil, hepimizin kongresi. Sizlerin de güç katması önemli. Bunu yapabildiğimizi sürece sesimiz çok daha fazla duyulacaktır” dedi. Buket Uşaklı

Share
232 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ