logo

reklam
16 Mayıs 2018

Gençlerden sessiz destek

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında gerçekleştirilen 36’ncı Gençlik Haftası kutlamaları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği yürüyüşle başladı. Filisten’de yaşananlar nedeniyle 3 günlük resmi yas ilan edilmesinin ardından, yürüyüş Filistin bayraklarıyla sessiz şekilde gerçekleştirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, 36’ncı Gençlik Haftası Kutlama Programı düzenlendi.  Program dolayısıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, engelliler, sporcu öğrenciler, antrenörler ve veliler, 19 Mayıs Stadyumu’nun önünden, Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdüler. Filistin’de meydana gelen katliama vurgu yapılan ve Filistin bayraklarının dalgalandırıldığı kutlama yürüyüşü, sessiz şekilde sona erdirildi.

Manisa’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle, 36’ncı Gençlik Haftası Kutlama Programı düzenlendi. Program, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yürüyüşle başladı. Manisa 19 Mayıs Stadyumu önünde başlayan yürüyüşe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, engelliler, sporcu öğrenciler, antrenörler ve veliler katılım gösterdi. Türk bayrakları ve Atatürk posterleri eşliğinde başlayan yürüyüşün arkasında, aileleriyle birlikte Filistin bayrakları taşıyan öğrenciler damga vurdu. Türk ve Filistin bayraklarının bir arada dalgalandırıldığı yürüyüş, Manisa Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD), konsolosluğunu Filistin’den İsrail’in başkenti Kudüs’e taşımasını protesto eden ve İsrail askerleri tarafından vurulan Filistinlilere destek olmak amacıyla Filistin bayraklarının taşındığı yürüyüşte, Filistin’de yaşananlardan dolayı Türkiye’de 3 gün resmi yas ilan edilmesi nedeniyle, slogan atılmayarak, sessiz şekilde yüründü. 300 sporcunun katıldığı yürüyüşün sonunda, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Tören sonrası açıklamada bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, 15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Gençlik Haftası’nda bu yıl Türkiye’de 3 gün yas ilan edilmesi sebebiyle durgun bir şekilde kutlanacağını belirterek, “Bu hafta içerisinde 17 ilçemizde çeşitli spor müsabakalarımız olacak. Fakat 3 gün yas günü geçtikten sonra 19 Mayıs’ımızı coşkulu bir şekilde kutlamayı hedefliyoruz’’ diye konuştu. Yürüyüşte ve çelenk sunma töreninde Türk Bayraklarıyla Filistin Bayraklarının yan yana durmasıyla ilgilide açıklamada bulunan İl Müdürü Öztürk, “Bizim milletimizin hassas bir millet. Velilerimizden ve sporcu öğrencilerimizden Filistin Bayrakları açanlar oldu. Bununla gurur duyuyoruz. Bizler mazlumun ve garibin yanında olan bir milletiz. Böylede olmaya devam edeceğiz. Bu neden dolayı Filistin Bayrakları açılmıştır’’ diye konuştu. Sare Kurtulan

Share
224 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ