logo

reklam

GELİNEN NOKTA


Tahir Hamdi Oral
tahiroral@hotmail.com

Ülkenin kana bulanmasını isteyen ve devletin en ücra köşelerine yerleşen fetocular, insanlarının üzerine ateş etmekten çekinmediler. Yüzlerce şehit ve bir o kadar da yaralı bırakarak başaramayacakları darbe sonucu teslim oldular.
Yıllarca yazdık , çizdik ve hala da yazmaktan usanmıyoruz…….BU ZİHNİYETTE OLAN İNSANLAR ÜLKEDE DAİMA HUZURSUZLUK, ANARŞİ ve KAOS yaratırlar. Yıllarca devletin can alıcı makamlarında görev yapmışlar, Mülkiye-Askeriye-Adliye-Emniyet teşkilatlarına yerleşmişler. ABD’deki liderlerinden emir alarak devleti ele geçirmeyi amaçlamışlar. Halkımız da, bu insanlara, vaaz ve sohbetlerine inanmışlar, maddi manevi yakınlıklarını ve parasal himmetlerini esirgememişler.
Ancak öyle bir an gelmiş ki bu güne kadar gelen iktidarlar tarafından şöyle veya böyle desteklenen bu grup, aldıklarıyla yetinmemiş daha fazlasını isteyerek DEVLETİ ELE GEÇİRMEYE KALKIŞMIŞTIR. Kalkışmıştır çünkü bu güne kadar geldikleri makamlar hep, iktidarda olanlar tarafından verilmiştir.
Bunların zararlı ve şeriat özlemi içinde olduklarını yazanlara ise hep karşı çıkılmış , yalan söylüyorsunuz denmiş , gelecek olan darbe kalkışması yıllar öncesinden hazırlanmış olmasına rağmen , yöneticiler asla toz kondurmamışlar dahası onların tüm isteklerini karşılamışlardır.
İşte Yüce ATATÜRK yaşamında en büyük savaşı DİN KİSVESİ ALTINDA ÜLKEMİZİ ELE GEÇİRMEYE ÇALIŞAN BU CEMAATLER VE IRKÇI KÜRTLERE KARŞI vermiştir. Tüm bunlar yazılıp çizilirken de yazanlar hakkında soruşturmalar , telefon dinlemeler dahası evlerine girilerek tüm arşivleri, dokümanları didik  didik edilmiş sonucunda da tutuklanmışlar, ama AYM’nin kararı ile yanlıştan dönülerek beraat etmişlerdir.
İşte gelinen son nokta budur……..
ATATÜRK devrimlerine dönülerek gerçek demokrasinin kurulması, yapılacak olan soruşturmalarda da kurunun yanında yaşın da harcanmaması çok önemlidir. Ülkenin savcıları-yargıçları hiçbir etki ve tehdit altında olmadan görevlerini hakkaniyetle, vicdanının sesini dinleyerek ve eldeki somut delillere dayanarak karar vermesi sağlanmalıdır.
Temel hak ve hürriyetler ışığında  anayasal çerçeve dışına çıkılarak, intikamcı, kindar duygularla verilecek olan kararlar tasvip görmeyecektir. Her ne kadar OHAL kanunu içindeki uygulamalar bazı anayasal hak ve hürriyetleri temel almasa da, haklı ve vicdana yönelik kararlar istenendir. Hiçbir demokrasi dışı hareket başarılı olamamıştır. Diktatörlerin yapısal uygulamaları bile zaman içinde baş kaldırıya sebep olmuş , yüzlerce insan zulüm görmüştür.
Şimdi iktidarda ve muhalefette olanların ülkenin birlik ve beraberlik içinde olduğu söylemlerini halka samimiyetle anlatmaları ve bu uğurda  çaba sarf etmeleri gerekmektedir. Ülkemiz bıçağın sırtından dönmüştür. Halkımızın daima uyanık olması, yapılacak ve uygulanacak olan doğru yaptırımlara onay vermesi lazımdır. Demokrasi şölenleri de dinci ve ışidvari gösterilerle suistimal edilmemelidir .
Görüldü ki bağnaz ve ırkçı dinsel hareketler ülkemize zarar vermektedir. Artık bazı gerçekleri anlama zamanı geldi de geçiyor……Aman dikkat..

 

Share
775 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sevim GÜNGÖR yazdı… “GÖLDE KÖYÜ”

  19 Kasım 2018 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

          Bugün sizlere Manisa’nın tarihi bir köyü olan Gölde Köyü’nü anlatacağım. Ama öncelikle -gelen mailler ve yoğun ilginiz nedeniyle- kim olduğum hakkında kısa bir bilgi vermeliyim. 1981 yılı Manisa doğumlu, bir kız çocuğu annesiyim. 15 yıllık mesleki hayatıma ilk adımımı bir köy ilkokulunda -iki yıl süreyle- öğretmenlik yaparak attım. Sonrasında Müzecilik yıllarım başladı ve fakültede edindiğim teorik bilgileri, Manisa Müzesi’nde eserlere dokunarak pratik bilgiler haline dönüştürdüm. Taşınır eserleri tanıman...
 • Ali Haydar AKSAKAL yazdı… “GENCE MODERN BİR KENT”

  13 Kasım 2018 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

          Ekim ayında, bir cumartesi günü, Azerbaycan yolculuğu Manisa’dan başladı. Salihli ve Kula’dan gurubumuza katılanlar oldu. Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği ve Manisa Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği’nin organize ettiği kültür gezimizde, yolumuzun uzundu. Bir Millet İki Devlet sloganı yola çıktık. Sevinçliydik, kardeş bir ülkeye, dostlarımızla kucaklaşmaya gidiyorduk… İlk durağımız Ankara oldu. Gazeteciler derneğinden dört gazeteci, akşam saatlerinde kentin yoğun trafik akışı içinde, kat...
 • Bedriye AKSAKAL yazdı… “ATAMIZI ANDIK”

  13 Kasım 2018 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

            10 Kasım günü, evde  Atamla ilgili yapılan programları izlerken, yüreğim yangın yerine döndü. Anıtkabire yüz binler akın ederken göz yaşlarımı tutamadım. Çoluk çocuk, genç, ihtiyar Atasına bağlılığını göstermek için Anıtkabir’deydi. Atatürk’ü daha iyi anlayabilmemiz için, Onun Türk Ulusu’na neler yaptığını çok iyi bilmemiz gerekir. Atatürk, en zor koşullarda zoru yenmiş, ulusunu yok olmaktan kurtarmış bir liderdir. O, Türk özgürlük savaşının ardından Türk devletini kurarak, mazlum ulusların sa...
 • Tahir Hamdi ORAL yazdı… “ATATÜRK’Ü ANLAMAK…”

  11 Kasım 2018 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

              ATATÜRK’ü anlamak sadece onu okumakla , dinlemekle olmaz .Onun çizdiği ve o zamanda bile ileri görüşü sebebiyle , günümüze ışık tutan düşüncelerini tatbik etmekle olur. Ne diyor ulu önder GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ……”EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİM VE FENDİR”…dahası “BENİM SÖYLEMLERİM İLİM VE BİLİMLE ÇELİŞİYORSA , O ZAMAN BİLİMİ  SEÇİN” İşte biz böyle bir lidere sahibiz. Günümüzde  yok etmeye çalışılan bu yüce insana etmediğimiz söz ve hakaret kalmıyor. Neden sevmezsiniz..? aşağıda yazılanları ok...