logo

reklam
03 Ağustos 2018

Gediz Anadolu Lisesi başarılara doymuyor

LGS ve YKS sınavlarında önemli başarılar elde eden Gediz Anadolu Lisesi’nin Müdürü Bülent Tonoz, lisenin Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçlarına sıralamasına göre yüzde 1,5 ila 3,5 içerisinde yer alan öğrencileri okullarına aldıklarını belirtti. Tonoz, liselere giriş sınavının yanı sıra üniversiteye giriş sınavında da önemli başarılar elde ettiklerinin altını çizdi.

Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Tonoz, Gediz Anadolu Lisesi olarak LGS ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) en güzel yerlerde yer almaktan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını dile getirdi..  LGS sonuçlarına göre Manisa genelinde 5. sırada yer aldıklarını, fen liselerinin de yer aldığı proje okulları sıralamasında da yine 5. sırada bulunduklarını vurgulayan Tonoz, bazı fen liselerini de geride bıraktıklarını ifade ederek, “Bu bizim için kıvanç ve onur verici.  Güzel bir yerde olduğumuzu gösteriyor. Bu okul başarılı  ve başarısını kanıtlamış bir okul. Manisa’da Anadolu liseleri arasında en iyi okullardan birisi olduğunumuz da kanıtlandı” diye konuştu.

LGS’de yüzde 1 buçuk ila 3 buçuk arasındaki dilimde yer alan öğrencilerin Gediz Anadolu Lisesi’ni tercih ettiklerini belirtem Tonoz, “Yüzdelik dilimlerimizde hemen hemen hiç değişmiyor. 1,5 ile 3,5 arasında bir yüzdelik dilimi alıyoruz.  Sonraki dönemde tercihler yapılacak. 1. Tercih sonuçları bize geldi ve okulumuz için belirlenen 90 kontenjanımız doldu. 90 tane öğrencimiz şu anda okulumuzda. Öğrenciler 19 Ağustos’ta 2., 3 Eylül’de 3. ve 8 Eylül’de de 4. tercihlerini yapacaklar. Proje okulları, biz, Manisa Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Bülent Koşmaz Fen Lisesi ve Fatih Anadolu Lisesi öğrencilerimizin tamamını alıp eğitim öğretimimize başarılı bir şekilde başlayacağız. Bu konuda yine sıralamada beşinci olmanın gururunu yaşıyoruz. Sırası ile Manisa Fen Liseli, Halil Kale Fen Lisesi, Bülent Koşmaz Fen Lisesi, Akhisar Macide Taşkıran Fen Lisesi,  Gediz Anadolu Lisesi, Soma Fen Lisesi, Alaşehir Fen Lisesi, Fatih Anadolu Lisesi, Salih Sekine Evren Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi, Demirci Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi yer alıyor” dedi.

Üniversite adaylarının girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda da (YKS) büyük bir başarı elde ettiklerini kaydeden Tonoz, “Üniversite sonuçlarında da yine okulumuz geçen yıllara nazaran çok daha başarılı. Biz öğrencilere 4 yıldır verdiğimiz emeğin sonucu bu yıl daha da net aldık. 108 öğrencimiz var bunlardan 3 öğrencimiz ilk iki binde ve isimleri Faruk Oruk, Doğukan Kasırga, Nurşah Çınar. 15 öğrencimiz ilk 10 binde,  5 öğrencimiz ilk 20 binde, 20 öğrencimiz ilk 30 binde,  40 öğrencimiz 30 bin ile 60 bin arasında ve 5 öğrencimiz ise 60 bin 80 bin arasında.  Bu demek oluyor ki 20 binlik veya 30 binlik dilimler olmak üzere 2 milyon kişinin girdiği bir sınavda büyük başarı kaydetmişiz.  Biz tüm öğrencilerimizi kutluyoruz. Bu öğrencilerimizin birçoğu tıp, hukuk ve en iyi mühendislik fakültelerinde olacaklar. Önümüzdeki haftadan itibaren okulumuzda oluşturduğumuz komisyon ile beraber rehberlik hizmetleri sunacağız ve öğrencilerimizi en iyi şekilde en iyi üniversitelere yerleştirmeye çalışacağız. Amacımız onları güzel yerlerde görmek. Her zaman söylüyorum bu okul güzel ve başarılı bir okul ve öğrencilerimizi buraya bekliyoruz” diye konuştu. Sare Kurtulan

Share
218 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ