logo

reklam
12 Ocak 2018

Eşine verilen ödülü gözyaşlarıyla aldı

Manisa’da geçtiğimiz yıl Nisan ayında hayatını kaybeden İl Sağlık Müdürlüğü 112 Komuta Kontrol Merkezi hekimlerinden Dr. Bedri Bilge, vefatından önce seçildiği ‘Yılın Doktoru’ belgesi ve plaketi düzenlenen törenle eşi Dilara Bilge’ye verildi. Yılın doktoru Dr. Bedri Bilge’nin eşi Dilara Bilge, törende gözyaşlarını tutamadı.

Geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesinde hayatını kaybeden ‘Yılın doktoru’ Dr. Bedri Bilge unutulmadı. İl Sağlık Müdürlüğü 112 Komuta Kontrol Merkezi hekimlerinden Dr. Bedri Bilge’ye geçtiğimiz yıl 14 Mart Tıp Bayramında ‘Yılın Doktoru’ ödülü verilmişti. Vefat etmesi nedeniyle Dr. Bilge’nin ödülü düzenlenen törenle eşi Dilara Bilge’ye verildi. 112 Komuta Kontrol Merkezi’nde gerçekleştirilen törene İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, Memur Sen İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Şube Başkanı Mustafa İrğat Manisa 112 Çağrı Merkezi Müdürü Ali Dedeler ve sağlık çalışanları katıldı.

Memur Sen İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Şube Başkanı Mustafa İrğat, Sağlık Sen Şubesi olarak her yıl sonunda, o yıl içerisinde verdiği hizmet bakımından ön planda olan, sağlık hizmetlerine değer ve kalite katan sağlık çalışanının sendika tarafından ödüllendirildiğini söyledi.

İrğat, bu anlamda bu yıl 4’üncü ödüllerini vereceklerini belirterek, “Komisyonumuz, geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan çok değerli doktor arkadaşımız sayın Bedri Bilge’nin anısına çok kıymetli eşi Dilara Hanımefendiye hizmet anısı niteliğinde bu ödülü takdim etmeyi uygun gördü” dedi.

2017 yılının Nisan ayında vefat eden Dr. Bedri Bilge’nin 112’nin ve UMKE’nin Manisa’da kuruluşunda ve iyi bir noktaya gelmesinde çok emek sarf ettiğine dikkat çeken İrğat, “Bütün sağlık çalışanları tarafından sevilen, mesai arkadaşları nezdinde çok değerli bir abimizdi, sağlık çalışanımızdı, hekim arkadaşımızdı. Tevafuk olduğu, Sağlık Müdürümüzle Bakanlığımız tarafından gönderilen yılın doktoru ödülünü de sayın Müdürümüz takdim edecek” şeklinde konuştu.

“BAZEN İNSANLAR ÖLDÜKTEN SONRA DA HİZMETLERİYLE ANILIYORLAR”

Mustafa İrğat’ın geçen hafta kendisine böyle bir ödülün verileceğini söyleyince çok memnun olduğunu ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, “Sağlık Sen’in her yıl düzenlediği böyle bir organizasyonun bu yıl 4’üncüsüne katılmak bize de nasip oldu bu vesileyle” dedi.

Yemenici, Bedri Bilge’yi uzaktan tanığını belirterek, “Ben de yıllarca 112’ye gönül vermiş, hizmet etmiş ve müdürlüğünü yapmış biri olarak fedakarca çalışan arkadaşlarımızı hangi ilde olursa olsun birbirimizi takip eder, birbirimizle hizmet alışverişinde bulunuruz. Dolayısıyla Bedri Bey de böyle bir arkadaşımızdı. Kendisi hem UMKE’ye hem 112’ye gönül vermiş bir arkadaşımızdı. Geçen sene rahmetli olduğunda ben Afyonkarahisar’da İl Sağlık Müdürüydüm. Orada duyduğumda çok üzülmüştüm. Bu sene kendisiyle tanışmak ve bu ödülü bizzat kendine vermek isterdim. Hayatın cilvesi bu işte. Bazen insanlar öldükten sonra da hizmetleriyle anılıyorlar” ifadelerini kullandı.

“BEDRİ BİLGE UNUTULMAYACAK”

Bedri Bilge’nin unutulmayıp, hala sevildiğine dikkat çeken Yemenici, “‘112’ ve ‘UMKE’ denilince Bedri Bey akla geliyor. Hizmet böyle bir şey; insan öldükten sonra bile yaptıklarıyla hizmete devam etmiş olabiliyor. Bedri Bey’i asla Manisa ilimiz, sağlık çalışanları, bizler unutmayacağız. Zaman zaman yine hatırlayacağız. Ona bir Fatiha okuyacağız. Böyle bir organizasyon yaptığı için Mustafa Bey’e de çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından vefat eden Dr. Bedri Bilge adına eşi Dilara Bilge’ye 2017 yılı en iyi sağlık hizmeti ödülü olarak hizmet anısı plaketi eşi Dilara Bilge’ye verildi. Dilara Bilge tören boyunca gözyaşlarını tutamadı. Buket Uşaklı

Share
352 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ