logo

reklam
10 Mayıs 2018

Cumhurbaşkanı Adayı İnce’nin Manisa programı belli oldu

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, 13 Mayıs Pazar Günü Manisa’ya geliyor. CHP İl Başkanı Balaban, Cumhurbaşkanı Adayı İnce’nin Manisa programını açıkladığı basın toplantısında, “Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce, 18.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda olacak ve demokrasi şöleni gerçekleştireceğiz” dedi.

CHP İl Başkanı Semih Balaban, düzenlediği basın açıklamasında, 13 Mayıs 2018 Pazar günü Manisa’ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin programını açıkladı. Cumhurbaşkanı Adayı İnce’nin 12.30’da Manisa’ya geleceğini belirten Balaban, İnce’nin Kırkağaç ve Soma ilçelerinin ardından, 18.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda miting gerçekleştireceğini ifade ederek, tüm Manisalıları Pazar günü miting alanına davet etti. Balaban, Muharrem İnce’nin CHP Genel Başkanlığı’nı kazanamaması yönünde yapılan eleştirilere ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Başbakan Binali Yıldırım’ın ve Abdullah Gül’ün kaybettiği seçimler hakkında örneklerle yanıt verdi.

CHP İl Başkanı Semih Balaban, Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adaylığının açıklamasının ardından, Türkiye’de adeta rüzgar estirdiğine vurgu yaparak, “Sayın Muharrem İnce, çalışkan, başarılı ve hitabet anlamında Türk toplumuna her konuda uyan yaklaşımlarıyla çok ciddi bir rüzgarı, CHP ve ‘Hayır’ bileşenleri yakalamış oldu” diye konuştu. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin her gün farklı bir ilde miting çalışmaları gerçekleştirdiğini ifade eden Balaban, “13 Mayıs Pazar günü de, Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce, tüm gün Manisa’da olacak” dedi. Balaban, Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Manisa mitinginin ‘demokrasi şöleni’ havasında geçeceğini ifade etti.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin 13 Mayıs 2018 günü Manisa’da gerçekleştireceği programı açıklayan Balaban, “Sayın Muharrem İnce, ilk olarak 12.30’da Kırkağaç’a gelecek ve Çam Mesiresi Festivali’nde halkla buluşacak. Kırkağaç’ın ardından ise, 13 Mayıs Soma Maden Faciasının yıldönümü kapsamında Soma’daki Maden Şehitliği’ne geçip, orada maden şehitlerimizi anacağız. Daha sonra da Soma Beşyol’daki Maden anıtında, 3’e 5 kala yapılan anma etkinliğine katılacak Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce, etkinlikte konuşma gerçekleştirecek. Soma’nın ardından ise Manisa’da saat 18.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda, Ege Bölgesi’nin Denizli’den sonraki ikinci mitingini Manisa’da düzenlemiş olacağız” dedi. Cumhurbaşkanı adayı İnce’nin Manisa’ya gelişinin halkta büyük bir coşku meydana getirdiğini dile getiren Balaban, tüm Manisalıları 13 Mayıs’ta Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan mitinge davet etti.

“MUHARREM İNCE’YE YAPILAN ELEŞTİRİLER TRAJİKOMİKTİR”

Balaban, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin CHP Genel Başkan Adayı olup, seçimleri kazanamaması konusunda, “CHP Genel Başkanı olamadın, nasıl Cumhurbaşkanı olacaksın?” şeklinde yapılan eleştirileri yanıtladı. Balaban, “1989 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan Beyoğlu’nda Belediye Başkan Adayıydı. O dönemdeki Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin adayı Hüseyin Aslan karşısında kaybetti. Beyoğlu’nda belediye başkanı olamayan Erdoğan, Cumhurbaşkanı oldu” şeklinde konuştu. 2000 yılında Fazilet Partisi’nin kongresinde Yenilikçiler ve Gelenekçiler mücadelesi olduğunu dile getiren Balaban, “Yenilikçilerin adayı Abdullah Gül, Gelenekçilerin adayı ise Recai Kutan’dı. Abdullah Gül, Fazilet Partisi’nde genel başkan olamadı, fakat daha sonra Başbakan ve Cumhurbaşkanı oldu” diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım’ın 2014 yılında İzmir’den belediye başkanı olamadığına fakat Başbakan olabildiğine dikkat çeken Balaban, “Muharrem İnce’ye yapılan eleştiriler trajikomik eleştirilerdir. Ak Parti bu eleştirileri yaparken önce Tayyip Erdoğan’ın Beyoğlu’na belediye başkanı olamamasına, Abdullah Gül’ün Fazilet Partisi’nde genel başkan olamamasına ve Binali Yıldırım’ın İzmir’de belediye başkanlığını kazanamamasına bakıp, sonra bu eleştirileri yapsın” dedi.

ŞİRİNKÖY HALKI YARDIM BEKLİYOR

Çobanisa Şirinköy’de iki asfalt ortasındaki geçişin kapatılmasından dolayı bölgedeki köylülerin mağdur olduklarını ve kendilerini arayarak mağduriyetlerini bildirdiklerini ifade eden Balaban, “Şirinköy’deki köylülerimiz, tarlalarına gitmek için Çobanisa’daki trafik ışıklarına kadar gelmek zorunda kalıyorlar. Çobanisa’dan gelirken köylerine girmek için ise, Hamalın Kırı mevkiine kadar geliyorlar” dedi. Balaban, köylülerin mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi gerektiğini vurguladı. Sare Kurtulan

 

Share
373 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ