logo

reklam
20 Kasım 2017

Çiftçi, Büyükşehir desteğiyle kazanacak

Bereketli topraklara sahip olan Manisa’daki çiftçilerin gelir seviyelerini artırmak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir’de 58 üreticiye toplamda 4 bin 872 adet zeytin fidanı desteğinde bulundu.

Tarımsal kalkınma hedefleri çerçevesinde önemli adımlar atan Manisa Büyükşehir Belediyesi, üretimi arttırmak ve çiftçilerin kalkınmasına destek olmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir’de 58 üreticiye toplamda 4 bin 872 adet zeytin fidanı desteğinde bulundu. Fidan dağıtım törenine Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, Manisa Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürü Şadan Aslay ve Alaşehir Koordinasyon Şube Müdürü Akif Ceylan da katıldı.

Tarım sektöründe üretim ve verimliliğinin artırılması amacıyla üreticiye desteklerinin devam edeceğini belirten Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Bircan Gençoğlu,” Bu kapsamda 2017 yılı içerisinde üreticimize 15 bin adet ceviz, 11 bin 600 adet badem fidanı dağıtımı yaptık. Zeytin fidanı dağıtımlarımız da devam ediyor. Bu yıl içerisinde toplamda 122 bin 500 adet zeytin fidanı dağıtımı gerçekleştirmiş olacağız. Üreticimize bereketli ve bol kazançlar diliyorum” dedi. Büyükşehir Belediyesi

Share
338 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ