logo

reklam
04 Aralık 2017

CHP Yunusemre’ye Serdar Bozyaka seçildi

CHP Yunusemre İlçe Başkanlığı için Kemal Esenkaya, Kaffer Hangül ve Serdar Bozyaka yarıştı. Seçimde, Serdar Bozyaka 192 oyla CHP Yunusemre’nin yeni ilçe başkanı oldu.

CHP Yunusemre İlçe Başkanlığı 2. Olağan Seçimli Kongresi Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatro Salonu’nda yapıldı. Mevcut başkan Kubilay Koç’un aday olmadığı kongrede Yunusemre İlçe Başkanlığı için Kaffer Hangül, Serdar Bozyaka ve Kemal Esenkaya yarıştı. Kongreye CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, CHP İl Başkanı Halil Tokul, ilçe başkanları ile partili üyeler katıldı.

KOÇ’TAN SOSYAL MEDYA ELEŞTİRİSİ

Yunusemre İlçe Başkanı Kubilay Koç, kongrede bazı partililere sitem etti. Kırgın olduğunu kaydeden Koç, partinin etkinliklerine katılmayıp, sosyal medya üzerinden kendilerini eleştiren partililere sert çıktı. Koç, sosyal medyadan bu eleştirilerin yapılmasının doğru olmadığını, partinin istişare toplantılarında bu düşüncelerin dile getirilebileceğini söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kongre öncesi Reza Zarrab ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Açıklamasında ilk olarak Reza Zarrab’ın neden mal varlığına el konulduğuna yönelik soruyla başlayan CHP’li Özel, “Reza Zarrab bundan 15 gün öncesine kadar Türkiye’nin en itibarlı kişilerinden bir tanesiydi. Yurt dışında 5 bin 700 vatandaşımız tutuklu olmasına rağmen sadece bir tanesi için hem de birkaç gün arayla iki tane nota verildi. ‘Nerdedir. Sağlığından endişe ediyoruz’ diye. 15 gün içinde verdikleri nota son derece anlamlıydı. Çünkü daha önce Türk askerlerinin başına torba geçirildiğinde nota vermeyen Ak Parti hükümeti, ‘Ne notası. Müzik Notasımı bu? O kadar vermek kolaymı’ diyordu. Türk askerine çuval geçirilmesine nota vermeyi zor gelen Ak Parti Reza Zarrab için 3 günde iki tane nota vermişti. Şimdi bugün o Reza Zarrab’ın hain olduğunu, ajan olduğunu ve iftiracı olduğunu söylüyorlar. Eğer Reza Zarrab iftira atıyorsa, yalancıysa dün mal varlığına neden el koydunuz? Çünkü söyledikleri gerçek değilse neden mal varlığına el koyuyorsunuz. Ama mal varlığına el koyma gerekçesine baktığımız zaman diyorlar ki, ‘Türkiye için kritik bilgileri yabancı devletlere verilmesi. Yabancı bir ülke lehinde Türkiye’de ajanlık yapması’ ile suçlanıyor. Daha önce iyi bir iş adamamıdır, muteber bir insandır, hayırseverdir ve yaptığı hayırlar ile kendisini tanıyoruz diyenler, eline plaket tutuşturanlar şimdi Reza Zarrab’ı hain ilan ediyorlar. Eğer bu adam hain ise düne kadar neden arkasında durdunuz. Eğer bu adam yalancıysa mal varlığına niye el koyuyorsunuz. Eğer söyledikleri doğruysa ve mal varlığına el koyuyorsanız o zaman soru şu; Bu ajana bu kadar bilgiyi neyin karşılığında kim sızdırdı bunu görmek lazım’’ diye konuştu.

“ZAFER ÇAĞLAYAN’IN ÖTMESİNDEN Mİ KORKUYORSUNUZ’’

CHP’li Özel açıklamasının ikinci kısmında, Zafer Çağlayan üzerinden Ak Parti’ye yüklenerek, “Bir başka soru ise Reza Zarrab rüşvetçi olduğunu, rüşvet verdiğini itiraf ettiği için mallarına el konuyor. Peki alanlar? Onun 45-50 milyon Dolar verdiğini söylediği Zafer Çağlayan ortalıkta geziyor. Sesini çıkarmıyor. Üç maymunu oynuyor. 50 milyon Euro. Bu parayı Zafer Çağlayan’a verdiğine göre mal varlığına daha neden el konmuyor. Yoksa mal varlığına el konursa bu sefer Zafer Çağlayan’ın mı ötmesinden korkuluyor. Yoksa el konulursa 45-50 milyon Euro’nun hepsi orada çıkmayacak. O da bu sefer devamını ne yaptığını anlatacak mı diye korkuluyor. Bunuda görmek lazım’’ dedi.

“FETÖ SABUNUYLA ELLERİNİ YIKIYORLAR’’

Açıklamasında Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’a yüklenen CHP’li Özel, “Sayın Elitaş demiş ki ‘CHP’lilerin ellerinde çamur var. Çamurlu elleriyle bizi kirletmeye çalışıyorlar’. Elinde çamur olanda, pislik olanda, kan olanda Ak Parti’den başkası değildir. Bunlar eskiden arap sabunu ile ellerini yıkıyorlardı. Diyorlardı ki ‘Biz çok inançlıyız. Biz devamlı hacca gidiyoruz. Biz iyi müslümanız’ diye sürekli hacca gelip-gitmek, umreye gelip-gitmekle arap sabunu ile ellerini yıkıyorlardı. Şimdi FETÖ sabunu ile ellerini yıkıyorlar. Ellerindeki kir, ellerindeki pislik, ellerindeki kan ki o 15 Temmuz’un kanı tek başına FETÖ’nün elinde değildir. ‘Ona ne istediyse vermedik’ diyenlerin, altına F-16 verenlerin, altına tank verenlerin elinde 15 Temmuz’un kiri de kanıda vardır. Ellerini FETÖ sabunu ile yıkayıp, temize çıkmaya çalışmasınlar. CHP her sözünün arkasındadır. Hodri medyan demiştir. Buna karşılık ‘İstifa ederim’ diyenler şimdi saraylarında pısmış CHP’ye hakaret yağdırmaktadırlar’’ diye konuştu.

“SALI GÜNÜ YENİ BOMBA PATLIYOR’’

CHP’li Özel açıklamasının son kısmında hükümete seslenerek, Salı günü partisini Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni ve önemli açıklamalarda daha bulunacağının altını çizdi. CHP’li Özel yaptığı açıklamada, “Pazartesi günü belgelerin asılları savcılığa gidecek. Salı gününe kadar sayın genel başkanın Ak Parti genel başkanına verdiği süre dolacak. Eğer Reza Zarrab’ın ajanlık yapmakla suçluyorlar ya, belgeleri kimden ve ne karşılığı elde ettiği, Cumhurbaşkanı ile Ak Parti Genel Başkanı tarafından söylenmezse Salı günü yeni bir bomba patlıyor. Salı günü büyük bomba patlayacak. Bu sefer genel başkan hazırlayacak. Zarrab bu belgeleri kimden ve ne karşılığından kimden temin etti diye. Pazartesi açıklasınlar. Salı günü grup toplantımıza kadar açıklamazlarsa Arena’da 25 bin kişinin önünde açıklamayı sayın genel başkan yapacak’’ diye konuştu.

ENGELLİ BERBERCİ DİVAN ŞEREF ÜYESİ OLDU

CHP’li Özel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle partili engelli Alparslan Berberci’nin divan şeref üyesi olarak divanda yer alması için delegelere teklifte bulundu. Telif delegeler tarafından ayakta alkışlanarak kabul edildi. Engelli Alparslan Berberci, partililerin yardımı ile sahneye çıkarak divanda şeref üye olarak yerini aldı.

Kongrede ilçe başkanlığının faaliyet raporunun okunun oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından seçimle devam etti. İlçe başkanlığı için Güngör Serdar Bozyaka, Kemal Esenkaya ve Kaffer Hangül olmak üzere üç aday yarıştı. Delegelerin oy kullanmasının ardından oyların sayımına geçildi. Kemal Esenkaya ve Kaffer Hangül 65’er oy alırken, Serdar Bozyaka 192 oyla Yunusemre’nin yeni ilçe başkanı oldu. Nermin Uçtu

 

Share
426 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ