logo

reklam
07 Mayıs 2018

CHP seçim stratejisini masaya yatırdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıda partililer seçim stratejilerinin nasıl olması gerektiğini konuştu. Toplantıda konuşan CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin muhalefetteyken yaptıklarını iktidar olduğunda belediyeleri aldığında neler yapabileceklerini vatandaşlarımıza göstermek istiyoruz” dedi.

CHP İl Başkanlığı tarafından seçim stratejilerini belirlemek amacıyla toplantı gerçekleştirildi. MASKİ Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya CHP İl Başkanı Semih Balaban, ilçe başkanları, ilçe kadın kolları başkanları ve partililer katıldı.

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka, çalışmalarını yaparken bir ana muhalefet partisi olarak sadece muhalefet yapmayı değil, pozitif muhalefet nasıl yapılır göstermeye çalıştıklarını belirterek, “Bu pozitif muhalefeti sürekli hale getirmek istiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin muhalefetteyken yaptıklarını iktidar olduğunda belediyeleri aldığında neler yapabileceklerini vatandaşlarımıza göstermek istiyoruz. Bir belediye başkanımız var; evlere şenlik. Neresinden tutarsak elimizde kalıyor. Hiçbir çalışması yok sürekli olarak kavga içerisinde. Bu belediye başkanı sadece kendisine değil, AKP iktidarına da ciddi şekilde kan kaybettirecek bir belediye başkanı. Bu belediye başkanına muhalefet yaptıkça Yunusemre ilçesinde AKP’nin oylarının düştüğüne ve tepkiler geldiğine tanık olduk” ifadelerini kullandı.

“ADAY DEĞİL TÜRKİYE’NİN 13’ÜNCÜ CUMHURBAŞKANINI AÇIKLADIK”

Kongre konuşmasında verdiği ‘Her Pazar partimiz açık olacak’ sözünü hatırlatan Bozyaka, “5 aydır her Pazar partimizi açtık. Şimdi size bir söz daha veriyoruz. Seçim çalışmalarıyla beraber Ramazan ayından itibaren 7 gün 24 saat partimizin kapısı herkese açık olacak” dedi.

Bozyaka, CHP Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’yi çok benimsediklerini vurgulayarak, “Muharrem İnce’nin doğru bir aday olduğunu, özellikle ilk turda 2’nci tura çıkma ihtimalinin yüzde 100 olan bir aday olduğunu gördük. Biz aday açıklamadık; Türkiye’nin 13’üncü Cumhurbaşkanını açıkladık” şeklinde konuştu.

“HER ZAMAN ÖRGÜTÜN GÜCÜNE İNANIYORUZ”

CHP İl Başkanı Semih Balaban ise düzenlenen toplantının amacının merkez ilçede yaşayan parti üyelerinden görüş almak olduğunu ifade ederek, “Biz her zaman örgütün gücüne inanıyoruz. Semih Balaban tek başına bir hiçtir, Cumhuriyet Halk Partisi’nin okyanusunda bir damladır. Ama bu damlalar bir araya geldiğinde büyük dalgaları oluşturur. Bu nedenle biz örgüte inanıyoruz. Bize düşen görev Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce’ye, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve partimize güvenerek, partimize 4 elle sarılarak, maddi ve manevi her türlü fedakarlığı yaparak, gece gündüz demeden ülkemiz ve partimiz için çalışarak seçimleri kazanıp tek adam rejimine, Tayyip Erdoğan iktidarına son vermektir” dedi.

Konuşmaların ardından partililer, seçim stratejilerinin nasıl olması gerektiğiyle ilgili görüş alışverişi yaptı. Buket Uşaklı

Share
289 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ