logo

reklam
07 Ağustos 2018

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel:  “İdama Karşı Olan Bir Partiyiz”

CHP Grup Başkanvekili Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. İdam cezasına CHP’nin bakışına ilişkin soruya yanıt veren Özel, İdama karşı olan bir siyasi parti olduklarını ifade ederek, “İdamdan kurtulmak gelişmiş demokrasilerde bir kazanımdır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Gündemi değerlendiren Özel, özellikle CHP’nin idam cezasına ilişkin bakış açısını kamuoyu ile paylaştı.   “Biz evrensel hukuk normlarına ve bütün evrensel değerlendirmelerin sonuncunda Türkiye’nin vardığı ve Anayasa’sına koyduğu bir noktadayız. İdam hem ıslah açısından hem uygulandığı ülkeler, uygulandığı alanlardaki suç oranını düşürmemesi açısından hem de verilen cezanın hatalı verildiğinde cezadan dönülemeyen ceza türü olması bakımından hem pozitif hukuk normları idam cezasının karşısında olan bir partiyiz” dedi.

Kurultay çalışmalarına ilişkin soruya da yanıt veren Özel,  “Kurultay ile ilgili süreç bugün 17.30 itibariyle imzaların teslim edilmesiyle son buluyor. Ondan sonra Genel Merkezimiz bu konuda en kısa zamanda, en doğru bilgilendirmeyi yapacak” cevabını verdi.

Share
306 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ