logo

reklam
05 Ocak 2018

CHP 2019 seçimlerine erken hazırlanacak

Manisa’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP İl Başkanı Semih Balaban, CHP olarak 2019’da hem yerelde hem de genelde iktidar olacaklarına yürekten inandıklarını belirtti. 3-4 Şubat’ta yapılacak olan büyük kurultaydan hemen sonra adayların çoğunu belirleyeceklerini söyleyen Balaban, “Erken kalkan yol alır. Adayları bir yıl önceden belirleyerek erken yola çıkacağız” dedi.

CHP İl Başkanı Semih Balaban, Manisa’da görev yapan basın mensuplarıyla buluştu. Şehzadeler İlçesi’nde bir kafede gerçekleştirilen toplantıya CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Zerrin İşnel, Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka, Yunusemre İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil Cebeci ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Balaban, yapacağı çalışmaları ve 2019 hedeflerini açıkladı.

“SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDE POLİTİKALAR ÜRETECEĞİZ”

CHP olarak iyi şeyleri Manisa adına, Türkiye adına, toplum adına birlikte yapacaklarını vurgulayan Balaban, “Her zaman felsefemiz ‘Başka Türkiye yok, başka Manisa yok. Çünkü Türkiye ve Manisa olmazsa biz olmayız. Vatanımız olmazsa biz olmayız” ifadelerini kullandı.

Balaban, CHP olarak 2019’da hem yerelde hem de genelde iktidar olacaklarına yürekten inandıklarını belirterek, “Bazı şeyler iyi gitmiyor. Bunları halka anlatmalıyız. Bu iktidar halkın iktidarı olacak. Temel sorunları birlikte çözeceğiz. CHP bu kadrolara sahiptir. CHP olarak biz sorumluluğumuzun bilincinde politikalar üreteceğiz” dedi.

“YOLA ERKEN ÇIKACAĞIZ”

CHP’nin adayları belirleyip erkenden yola çıktığının altını çizen Balaban, bu kapsamda Kırkağaç ve Alaşehir’de belediye başkan adaylarının belli olduğunu söyledi.

Balaban, 3-4 Şubat’ta yapılacak olan büyük kurultaydan hemen sonra adayların çoğunu belirleyeceklerinin altını çizerek, “Adayları bir yıl önceden belirleyerek erken yola çıkacağız. 2014 yılında köylerden gelen olaylardan sonra ilçelerde seçimleri kaybetmiştik. Sırf bu yüzden en az 6 ilçede belediyeleri kaybettik. Kırsalda zayıf kaldığımızı tespit ettik ve bu doğrultuda çalışmalar yapacağız.  4 Şubat’ta yapılacak olan büyük kurultaydan sonra genel merkezimizin politikaları doğrultusunda seçim çalışmalarını resmen başlatacağız. Biz il olarak oy veren ve vermeyen herkesi kucaklayacağız. İl kongresinde bana oy vermeyen 3 arkadaşım şu anda yönetim kurulu üyemiz. 24 Aralık’taki kongreden sonra CHP’de yarış bitmiştir. Artık hizmet zamanıdır. Tek yarışımız genelde Ak Parti, yerelde MHP iledir. Partimizde bir tek küskün bırakmayacağız. Bize düşen, herkesi kucaklamaktır” şeklinde konuştu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayını seçimden 6 ay önce açıklayacaklarını belirten Balaban, “Erken kalkan yol alır. Erken çıktığınızda ve ciddi anlamda halkla buluşursanız bir şekilde yol alırsınız diye düşünüyorum. CHP’nin son seçimde 272 bin oyu var. Az bir oy değil. 70 bin oy daha eklediğinizde Sayın Cengiz Ergün 340 bin oyla seçimi kazanmıştı. Siz doğru aday, doğru yöntemlerle, doğru çalışmalar yaparsanız 270 bin oyun üzerine 70 bin oyu eklemek hayal değil. Bu hayatın gerçeği. Bu anlamda da büyükşehirde de iddialıyız” dedi.

“HER GÜN SEÇİM VARMIŞ GİBİ ÇALIŞARAK HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ”

Balaban, partinin duayenleriyle bir araya gelerek geleceğe yönelik çalışmalar yapacaklarını ve aynı çalışmanın ilçelerde de yapılacağını söyledi.

CHP’nin başarılarının yanında başarısızlığının da olduğunu vurgulayan Balaban, “Aktif çalışmadığınız zaman, köye gitmediğiniz zaman, işçinin ayağına gitmediğiniz zaman o köylü sizi tanımaz, o işçi sizi tanımaz, o belde sizi tanımaz. Biz bunlardan ders aldık. Güçlü örgüt olmak yetmiyor aynı zamanda çalışkan olmak zorundayız.  Bu çalışkan örgütleri Manisa’da kurmaya başladık. Ama siyasette hiçbir rehavet olmaz. Rehavete kapılırsanız kaybederseniz. 365 gün her gün seçim varmış gibi çalışarak herkesi kucaklayacağız” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR ZAMAN CHP SEÇMENİNİN BAŞKA BİR PARTİYE OY VERMESİNE SICAK BAKMADIK”

Balaban, 2009’de ve 2014 seçimlerinde bazı CHP’lilerin MHP adayı Cengiz Ergün’e destek vermesiyle ilgili “Partiler arasında bazı illerde geçişgenlikler olabiliyor. Fakat biz hiçbir zaman 2009’da da 2014’te de CHP seçmeninin başka bir partiye oy vermesine sıcak bakmadık. Çünkü biz farklı ve örgütlü bir partiyiz. Burada algıyı yönetemedik. Çok güçlü adaya sahip olmamıza rağmen yenildik. Önümüzdeki seçimlerde önünü kesmek için diğer partilerden çok daha önce adaylarla yola çıkacağız” şeklinde konuştu.

Her yerel seçimde isminin belediye başkan adayı olarak anılmasından sonra önümüzdeki 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde aday olup olmayacağıyla ilgili olarak da Balaban, “Bu konuda hiçbir düşüncem yok. Örgüt ve genel merkez ne görev verirse o pozisyon noktasında görev alırız. Benim şu an ki görevim il başkanı olarak, bu partiyi en iyi yere getirmek” dedi. Buket Uşaklı

Share
486 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ