logo

reklam
16 Nisan 2018

Büyükşehir o iddialara belgelerle yanıt verdi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, bazı internet sitelerinde ‘Şehzadeler Belediyesine ait ayaklı çöp kovalarının toplatıldığı ve milli servetin harcandığı’ yönündeki algı oluşturmaya yönelik yazılara belgeleriyle cevap verdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna geçen bölgelerde yeni ve 48 litrelik ayaklı çöp kovalarının yerleştirileceğine vurgu yapıldı. Çöp kovalarının vatandaşlar tarafından yetersiz bulunduğu ve ilçe belediyelerinin de geri istediğine de dikkat çekilerek, “Değiştirilen ayaklı çöp kovaları İlçe belediye başkanlığının şantiyesine tutanakla teslim edilmiştir” denildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, vatandaşlar ve esnaflardan gelen talepler doğrultusunda, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan cadde, yol ve bulvarlarda ayaklı çöp kovalarının yetersiz olduğunu tespit ederek, çalışma başlattı. Çalışma esnasında, daha önce ilçe belediyeleri tarafından konuşlandırılan çöp kovaları da zarar görmeyecek şekilde toplanarak, ilgili belediyelere teslim edilecek şekilde araçlara yükletildi. Çalışma, bazı kesimlere yakın bir takım internet sitelerinde ‘Şehzadeler Belediyesine ait ayaklı çöp kovalarının toplatıldığı ve milli servetin harcandığı’ yönünde algı oluşturmaya yönelik yayınlandı.

BELEDİYELER GERİ İSTEDİ

Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, oluşturulmak istenen algıya belgeleriyle yanıt verdi. Açıklamada şöyle denildi; “Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilen ve 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 17 ilçemizde yürürlüğe giren, 18 metre ve üzeri tüm cadde, yol ve bulvarların temizliği ve bakımı, Manisa Büyükşehir Belediyemize devrolmuştur. Yapılan teknik incelemelerde Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanlığımıza geçen cadde, yol ve bulvarlarda mevcut bulunan ayaklı çöp kovalarının yetersiz olduğu, tarafımıza hem vatandaşlar, hem de esnaflar tarafından gelen şikayetler aynı zamanda çöp kovalarının ilçe belediye başkanlığı yetkilileri tarafından geri istenmesi ile gerek duyulan ayaklı çöp konteynırı sayısı tespit edilmiştir.”

TUTANAKLA TESLİM EDİLDİ

Açıklama şöyle devam etti; “Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi Başkanlığımız tarafından 17 ilçemizde eksik olan cadde, sokak ve bulvarlardaki ayaklı çöp kovaları tarafımızca tespit edilerek ayaklı çöp kovaları montajı çalışmaları başlatılmıştır. Yeni alınan 48 litrelik, galvanizli, daha geniş ve daha kullanışlı ayaklı çöp kovaları montajına ilk olarak 12.04.2018 tarihinde Şehzadeler ilçemizde başlanmıştır. Değiştirilen ayaklı çöp kovaları İlçe belediye başkanlığının şantiyesine teslim edilmiştir. Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı olarak çevreye ve doğaya verdiğimiz hizmetler devam edecektir.” Büyükşehir Belediyesi

Share
270 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ