logo

reklam
13 Haziran 2018

Büyükşehir Meclisi jet hızıyla bitti

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nın gündeminde yer alan 54 madde oy birliği ile kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı, Kültür Sitesi meclis salonda yapıldı. Gündem maddelerinin oylamasına geçilmeden önce bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Geçtiğimiz hafta Turgutlu Kavşağı’nın birinci etabını hayata geçirdik ve trafiğe açtık. Tamamlanmasıyla birlikte yaklaşık 75 milyon TL’ye ulaşacak bu yatırım hayırlı olsun. Bin 650 metre uzunluktaki battı çıktının bu bölge içerisinde olduğunu hatırlamıyorum. 7 aylık süre içerisinde ilk etap, yani alttan geçiş tamamlandı. Bayram sonrası da yan yolları tamamlanacak. 2-3 ay gibi sürede peyzajlarıyla birlikte bitirilecek. Bu süre içerisinde açılışlarını yapmadığımız Irlamaz’ımız var. İnsanlarımız akşamları orayı kullanıyor. Aynı şekilde Salihli Masal Parkı’mız var. İnşallah seçim sonrası açılışlarını yapacağız” ifadelerini kullandı.

Ramazan ayının son günlerine gelindiğini söyleyen Başkan Ergün, “3 gün sonra bayram. Şimdiden bütün meclis üyesi arkadaşlarımızın, Manisalıların ve ülkemizin bayramını kutluyorum. Pazar günü de Babalar günü. Aramızdan ayrılan değerli büyüklerimizi rahmetle anıyorum. Tüm babaların gününü kutluyorum. Aziz şehit babalarının da ellerinden öpüyorum” dedi.

Başkan Ergün’ün konuşmasının ardından gündem maddelerinin oylanmasına geçildi. Oylanan 54 madde oy birliğiyle kabul edilerek ilgili komisyonlara gönderildi.

Toplantı sonunda Temmuz ayı meclis toplantısının 10 Temmuz saat 19.00’da yapılması kararlaştırıldı. Buket Uşaklı-Sare Kurtulan

Share
189 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ