logo

reklam
12 Mayıs 2019

Bu kez sigaranın zararlarını anlattı

Vali Deniz Sigara Bırakma Polikliniğinde vatandaşlara tavsiyelerde bulundu

Vali Deniz’e Şehir Hastanesi Sigara Bırakma Polikliniği ziyaretinde, İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, Manisa Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Serkan Saka eşlik etti.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr Osman Altıparmak, günde ortalama 20-25 kişinin polikliniğe sigarayı bırakmak için başvurduğunu belirtti.

“Sigarayı Sen de Bırak”

Sigara bağımlılarının büyük çoğunluğunun sigarayı bırakmak istediğini ya da bırakmayı düşündüğünü ifade eden Vali Deniz “Valiliğimizce tütün ve tütün mamullerinin zararları hakkında toplumu bilinçlendirmek ve sigarayı bırakmalarına yardımcı olmak üzere “Sigarayı Sen de Bırak” kampanyası düzenlenmektedir. Sigarayı bırakma konusunda motivasyon olması açısından 100 kişiye bisiklet, 100 kişiye de Gençlik ve Spor Müdürlüğü Tesislerinden 6 ay süreli ücretsiz havuz ve fitness üyeliği hediye edeceğiz.” dedi.

Vali Deniz,   Sigara Bırakma Polikliniğine başvurarak 15 yıldır sigara kullandığını ve sigarayı bırakmaya karar verdiğini söyleyen bir vatandaşı da tebrik ederek, “Sigarayı Sen de Bırak” kampanyasına katılmasını istedi.   

Şehir Hastanesine tedavi için gelen vatandaşlarımızla da sohbet ederek geçmiş olsun diyen Vali Deniz, sağlıklı ve huzurlu bir ramazan temennisinde de bulundu. Haber Merkezi

Share
25 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ