logo

reklam
07 Aralık 2017

“Bu enkaz nasıl kalkacak bilmiyoruz”

Manisaspor camiasının gündemi her zaman olduğu gibi Manisaspor oldu. Geçtiğimiz günlerde Manisa’nın önde gelen isimleri GM Manisaspor’un geleceğini masaya yatırmış ve Abdullah Mergen’in yerine gelebilecek aday isimleri değerlendirmişti. Geçtiğimiz akşam Manisa BŞB Web Tv’de katıldığı programda durumu değerlendiren Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün, “O toplantı sonrası yani saat 16.00’dan sonra bildiğim kadarıyla milletvekilleri kulüp başkanıyla beraber toplantı yaptılar. Bunun neticelerini daha almadım. Bu konuda yorum yapmayayım. Bu noktaya gelinmesi bile başarı. Gelinen nokta üzüntü verici. Bu enkaz nasıl kalkacak bilmiyoruz” dedi.

Grandmedical Manisaspor’da başarısız yönetim biçiminden dolayı tüm şehrin sesi iyice yükselirken, geçtiğimiz günlerde Manisa’nın önde gelen isimlerinin yaptığı toplantı herkesi bir anda heyecanlandırmıştı. Siyasi birçok ismin katıldığı toplantı basına kapalı olarak yapıldığından dolayı detaylar tam olarak bilinmiyor, tek bilinen şey Manisaspor’da değişikliklerin kapıda olduğunu gösteriyordu. Geçtiğimiz akşam Manisa Web TV’de bir programa katılan Cengiz Ergün, konunun detaylarını paylaştı.

“BANA GÖRE KÜÇÜK DÜŞÜNCEYDİ”

Bu toplantının çok daha önceden olması halinde Manisaspor’un bu durumda olmayacağını belirten Cengiz Ergün, “Sayın Valimizi daveti üzerine yemekte bir araya gelindi. Bu işin organizasyonunu Ak Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ile MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay yaptı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki, dünkü toplantı da hep şunu söyledim. Keşke bu toplantı 1,5 sene önce genel kuruldan önce gerçekleşseydi. Manisaspor’un konumu bu olmayacaktı. Daha yukarılar da olacaktı. Bütün sivil toplum kuruluşları, OSB, Ticaret Odası, Esnaf Odaları, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, daha önce buluşabilirdik. Bugün geldiğimiz noktalara gelmeseydik. Puan silinmemiş olsaydı. O süreçte siyasi davranıldı. Açık ve net söyleyeyim. Geçmişe dönmek istemiyorum. Manisaspor’u Cengiz Ergün’ün eline veya desteğine bırakmak istemediler. Bütün mesele bu. Onun istediği bir yönetim veya başkan orada olmasın. Düşünce buydu. Bana göre küçük düşünceydi. O günlere dönüp açıklamalarıma bakabilirler” dedi.

“GELİNEN NOKTA ÜZÜNTÜ VERİCİ”

Sözlerine devam eden Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün, “Söylediğim şuydu; Bütün herkesin ortak kararıyla hiçbir siyasetin içine sokulmadan, siyasi kimlik bakılmadan, bütün kesimlerin desteğiyle bir yönetim oluşsun dedim. Bunu Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Milletvekilleri, hepsi biliyor. Keşke o gün olsaydı. Toplantıda ilk kelimem buydu. Şu an bir araya gelinmesi de memnuniyet verici. -9 puan cezası alınmadan keşke olsaydı. Sonuç itibariyle bugün daha zor şartlar açısından, mali portre açısından, durum daha ağır diye biliyorum çünkü bilmiyorum. Herkesin ortak görüşleri dinlendi. Fikirler masaya kondu. Bir ortak fikir oluştu. Ben detaylara girmek istemiyorum. Herhalde bu toplantıların ikincisi, belki gelişmelere göre üçüncüsü de olabilir. Bütün herkesin istek ve talebi bir konuda mutabakat sağlanması, inşallah gerçekleşir. Bana göre ilk bacak odur. Aday noktasından daha önce yapılması gerekenler var. Bütün katılımcıların tamamının tek bir noktada uzlaştığımız bir nokta var. Bana göre birinci nokta o. O nokta inşallah aşılır mı? Göreceğiz. O toplantı sonrası yani saat 16.00’dan sonra bildiğim kadarıyla milletvekilleri kulüp başkanıyla beraber toplantı yaptılar. Bunun neticelerini daha almadım. Bu konuda yorum yapmayayım. Bu noktaya gelinmesi bile başarı. Gelinen nokta üzüntü verici. Bu enkaz nasıl kalkacak bilmiyoruz” şeklinde konuştu. Spor Servisi

Share
433 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ