logo

reklam
25 Mayıs 2018

Bilgen, MASKİ ile ilgili merak edilenleri anlattı

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen, Bengü Türk TV’de yayınlanan ‘Memlekette Ramazan’ isimli programda MASKİ Genel Müdürlüğü ile ilgili açıklamalar yaparak, Manisa’nın Türkiye’nin parlayan yıldızlarından biri olduğunu vurguladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdür Yardımcıları Mahmut Bilgen ve Burak Aslay, Bengü Türk TV ile Manisa Web TV ortak yayınına katıldı. ‘Memlekette Ramazan’ isimli programda MASKİ ile ilgili merak edilenleri izleyicilerle paylaşan Bilgen ve Aslay, kısa sürede sağlanan büyük başarıya açıklamaları ile ışık tuttu. Tüm İslam aleminin Ramazan Ayı’nı tebrik eden Bilgen ve Aslay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün liderliğinde kısa sürede lider su ve kanalizasyon idareleri arasındaki yerlerini aldıklarını ifade etti.

6 Aralık 2012 tarihinde 6360 Sayılı Yasanın çıkması ile birlikte Manisa, Büyükşehir Belediyesi statüsü kazandığını ve bunun sonucunda MASKİ Genel Müdürlüğü’nün kurulduğunu ifade eden Bilgen, Manisa’nın Türkiye’nin parlayan yıldızlarından biri olduğunu belirtti. Manisa’nın ilk ve tek Genel Müdürlüğü olduklarının altını çizen Bilgen, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün’ün liderliğinde kısa sürede yapılanmalarını tamamladıklarını söyledi.

“2017 YILI GERÇEKLEŞME ORANLARIMIZ TÜRKİYE’DE REKORDUR”

2014 yılında fiilen kurulan MASKİ Genel Müdürlüğü’nün bütçe gelir ve gider oranlarını da kamuoyuyla paylaşan Bilgen, “İlk yılımızda, bütçe gerçekleşme oranlarımız belki düşüktü ama 2015 ve 2016 yıllarından itibaren rakamlarımızı Türkiye’de birinci sırada olacak seviyelere getirdik. Bizim hem gelir gerçekleşme oranlarımız hem de gider gerçekleşme oranlarımız yüzde 90’ların üzerine çıktı. Bu sene, 2017 yılı gerçekleşme oranlarımız Türkiye’de rekordur. Giderde yüzde 99,39, gelirde de yüzde 103,84 oranını yakaladık. Bu yaptığımız, bütçeyi gelir ve gider açısından iyi yönettiniz demektir. Zaten Manisa Büyükşehir Belediyesi sürekli üst sıralarda bulunuyor. Biz de MASKİ olarak su ve kanalizasyon idareleri arasında üst basamaklarda yer alıyoruz” dedi.

“ÖDEME NOKTALARIMIZ 300’ÜN ÜZERİNE ÇIKACAK”

İl genelinde Manisalılara 289 ödeme noktası ile hizmet verdiklerini belirten Bilgen, “Ödeme noktalarımız kısa sürede 300’ün üzerine çıkacak. 20-30 yıllık Büyükşehir Belediyelerine baktığımız zaman bu kadar çok ödeme noktası olmadığını görüyorsunuz. Çünkü biz Manisalılara değer veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Bin 705 personel ile Manisalılara hizmet verdiklerini sözlerine ekleyen Bilgen, “Çalışanlarımızın daha doğru ve etkin şekilde görev yapabilmesi için 4 yılda 200’ün üzerinde eğitim gerçekleştirdik. Tüm ekiplerimize kişisel koruyucu donanımlar aldık. Kurumumuzda çalışan personelin yüzde 70’i çok tehlikeli, yüzde 30’u ise az tehlikeli sınıfta yer alıyor. Kısacası, idaremizin kolay işi yok. Bu yüzden onların güvenliği için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi.

“BİZ İSTİYORUZ Kİ SUYUN KIYMETİNİ BİLELİM”

Bilgen, “Savurgan bir toplum olduk. Tasarruf etmeyi unuttuk. Cenab-ı Allah, yiyin için ama israf etmeyin diye buyurmuş. Biz istiyoruz ki suyun kıymetini bilelim. Suya değer verelim. Gereğinden fazla kullanarak gelecek nesillerin de suyunu tüketmeyelim. Su kültürü diye bir kültüre sahip olmamız lazım. Su kullanma kültürümüz yok. Su olmazsa hayat olmaz” diyerek suyun önemine de değindi. MASKİ

Share
235 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ