logo

reklam

Bedriye AKSAKAL yazdı… “FAHİŞELİK”


admin
bilgi@manisahabergazetesi.com.tr

 

 

 

 

 

Bu gün yazmak istediğim fahişelik konusu ülkemde büyük bir sorun olduğu için ele almak istedim .Her gün  elime aldığım ulusal gazetelerde fahişeliğin  çok küçük yaşlara dek indiğini. okudukça üzülüyorum. Yapılan araştırmalara göre fahişeliğin arttığı görüyoruz.

Bu sorunu sınıfsal açıdan ele almak gerekir. Ülkemizdeki ekonomik sorunlar, köyden- kente göç etmelerde ailelerin parçalanması, bilinçsiz kızlarımızı bu yola itmektedir…

Fahişelik olayını baktığımızda, başlangıçta kızların, fahişelik yaptığı dönemi değil, nedenlerini incelemek gerekir. Aslında küçük yaştaki kadın olan kızlarımız, kendilerini satmamış, satılmıştır.

Yapılan bilimsel araştırmalarda fahişelerin bu yola düşüş nedenleri şöyle açıklanmıştır.

Genç kızların ilk sevdiği adama kaçmaları, daha sonra evlenmeyip, terk edilmesidir. Bu terk edilme sonucu eve dönemeyen genç kız bilinçsiz olduğu için bu yola itilmektedir. Birde kızların özgürce yaşam düşlemeleridir. Cinsel eğitim almamış bu kızlarımız, muhabbet tellalların eline çabuk düşmesi sonucu fahişe olmasına neden olmaktadır.

Bugün ülkemizde gizli cinsel alışveriş olayı vardır. Öz kızının ırzına geçen babadan tutunda, her türlü cinsi sapıklık veya baştan çıkmışlık vardır. Şu son yıllarda da eksport kızlar türemiştir. Ondan sonrada toplumumuzda ki sorunlara, sorunlar eklenmektedir.

Fahişeliğe düşüş nedenlerinden biride  Bazı kızların lüks içinde yaşamak istemeleridir.

Kötü yola düşen genç kızlarımızın, ailelerinin ekonomik durumu incelendiğinde, ortaya şu sonuç çıkmaktadır.(Çok gizli ve pahalı randevu evleri hariç) bu kızların kırsal kesimlerden geldiğidir.

Bu yola düşen genç bir süre sonra düştüğü korkunç bataklığı fark eder. Bu bataklıktan kendisini kurtaracak bir kahraman beklerken, kendini içkiye verir. Bunalımlarına bunalımlar ekler.

Toplumsal sorunlar çözümlenmedikçe, Türkiye’de vesikalı, vesikasız hayat kadınlarının sayısı günbe gün artacaktır.

Verilere göre bazı gençlerimiz beğendikleri artistlere benzemek için evlerinden kaçmaktadır. Şu son yıllarda evden kaçmalar artmıştır. Artist olma hevesiyle evden kaçanların çoğu, kısa bir süre sonra randevu evine düşmektedir.

Yapılan araştırmalarda bu evlere düşen kızlar 8-12 saat çalışmaktadır. Aldıkları paranın yarısını işletmeci, yarısını da belalısı almaktadır. Daha sonra bu kadınlar uyuşturucuya alışarak, insanlıktan çıkmaktadır.

Sonuçta şunu söyleyebiliriz; her yıl ülkemizde binlerce genç vücudunu satmaktadır. Bunların büyük çoğunluğu yoksul ailelerden gelmiş eğitilmemiş çocuklardır. Bu gençlerimiz anadan fahişe olarak doğmadıklarına göre, toplumsal bir suçun olduğunu yadsıyamayız. Bu düşüşleri kader olarak söyleyemeyiz.

GÜNÜN SÖZÜ

Bu tiyatroda insanın kendine düşen rolü anlaması gerek; kader, kişiliğimize iğrenç ve düşük bir rol oynatmağa kalkışırsa ona karşı koymasını bilmeli.

                                                                Alfred de Vigny

Share
26 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sevim GÜNGÖR yazdı… “TEKEL BİNASI”

  18 Mart 2019 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

            Manisa’daki Cumhuriyet dönemine ait kamu yapılarından İstasyon Binası ve Hükümet Konağı’nın ardından bugünkü yazımın konusu Manisa Tekel Binası’dır. Cumhuriyetin ilk yıllarına (1926) tarihlenen yapı, Utku Mahallesi’nde sevgi yolu denilen yol üzerindeki meydanda bulunur. Eski Tekel Binası günümüzde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak işlevini sürdürür. İki katlı inşa edilen yapının güney doğu cephesi pahlanmış ve yapıya giriş buradan sağlanmıştır. Meydana bakan girişin üzerinde balkon yer alır. P...
 • Gülçin HAZIR yazdı… “DİRİLİŞİN ADI ÇANAKKALE”

  17 Mart 2019 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

          Bir destanın adıdır Çanakkale. Çanakkale Zaferi tarihin akışını değiştiren bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk Milletinin kahramanlık destanıdır. Çanakkale Zaferi ulusumuzun bütün varlığıyla özgürlük ve bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin sembolüdür. Çanakkale savaşları sıradan bir mücadele değil, Türk Milletinin gösterdiği yüksek fedakarlığın ve kahramanlığın abidesidir. Atatürk’ün askeri dehası, Türk askerinin vatan sevgisi ve bağımsızlık inancı zaferin temelini oluşturmaktadır. Tarih...
 • Taner GÜZEY yazdı… “TANER GÜZEY İLE MODA SERÜVENİ”

  17 Mart 2019 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

            Senden ayrı yaşayamam Çünkü çok sevdim seni Hasretine dayanamam Sen de terk etme beni Ancak bütün güzellikler, iyilikler saygı, sevgi ve daha neler neler bizleri bir bir terk ediyor. Bu da ne demek demeyin bana gerçeklerden kaçamazsınız ve saklanamazsınız. Peki o zaman ne yapacaksınız işte yine sırası geldi birbirinizin yüzüne bakın derler bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim ve de tam sırası kıyafetlerinize bakın. Bakalım ne göreceksiniz. Çünkü parasını verip aldığınız kıyafeti ...
 • Tahir Hamdi ORAL yazdı… “YAŞANMIŞ BİR HİKAYE”

  14 Mart 2019 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

            Biz buna devrimci olmak diyoruz.... Mexico City’de 200 metre finali koşulmuş. Amerikalı (siyah) atletler Tommie Smith ile John Carlos birinci ve üçüncü gelirken, ikinciliği Avustralyalı (beyaz) Peter Norman kazanmış. Madalya töreni için bekledikleri sırada, Carlos, Peter Norman’ın yanına gelerek sormuş; ─ İnsan haklarına inanıyor musun? ─ Evet, inanıyorum. ─ Peki ya Tanrı’ya? ─ Bütün kalbimle... Bunun üzerine, iki siyah atlet kafalarındaki eylem planını açık...