logo

reklam

Bedriye AKSAKAL yazdı… “FAHİŞELİK”


admin
bilgi@manisahabergazetesi.com.tr

 

 

 

 

 

Bu gün yazmak istediğim fahişelik konusu ülkemde büyük bir sorun olduğu için ele almak istedim .Her gün  elime aldığım ulusal gazetelerde fahişeliğin  çok küçük yaşlara dek indiğini. okudukça üzülüyorum. Yapılan araştırmalara göre fahişeliğin arttığı görüyoruz.

Bu sorunu sınıfsal açıdan ele almak gerekir. Ülkemizdeki ekonomik sorunlar, köyden- kente göç etmelerde ailelerin parçalanması, bilinçsiz kızlarımızı bu yola itmektedir…

Fahişelik olayını baktığımızda, başlangıçta kızların, fahişelik yaptığı dönemi değil, nedenlerini incelemek gerekir. Aslında küçük yaştaki kadın olan kızlarımız, kendilerini satmamış, satılmıştır.

Yapılan bilimsel araştırmalarda fahişelerin bu yola düşüş nedenleri şöyle açıklanmıştır.

Genç kızların ilk sevdiği adama kaçmaları, daha sonra evlenmeyip, terk edilmesidir. Bu terk edilme sonucu eve dönemeyen genç kız bilinçsiz olduğu için bu yola itilmektedir. Birde kızların özgürce yaşam düşlemeleridir. Cinsel eğitim almamış bu kızlarımız, muhabbet tellalların eline çabuk düşmesi sonucu fahişe olmasına neden olmaktadır.

Bugün ülkemizde gizli cinsel alışveriş olayı vardır. Öz kızının ırzına geçen babadan tutunda, her türlü cinsi sapıklık veya baştan çıkmışlık vardır. Şu son yıllarda da eksport kızlar türemiştir. Ondan sonrada toplumumuzda ki sorunlara, sorunlar eklenmektedir.

Fahişeliğe düşüş nedenlerinden biride  Bazı kızların lüks içinde yaşamak istemeleridir.

Kötü yola düşen genç kızlarımızın, ailelerinin ekonomik durumu incelendiğinde, ortaya şu sonuç çıkmaktadır.(Çok gizli ve pahalı randevu evleri hariç) bu kızların kırsal kesimlerden geldiğidir.

Bu yola düşen genç bir süre sonra düştüğü korkunç bataklığı fark eder. Bu bataklıktan kendisini kurtaracak bir kahraman beklerken, kendini içkiye verir. Bunalımlarına bunalımlar ekler.

Toplumsal sorunlar çözümlenmedikçe, Türkiye’de vesikalı, vesikasız hayat kadınlarının sayısı günbe gün artacaktır.

Verilere göre bazı gençlerimiz beğendikleri artistlere benzemek için evlerinden kaçmaktadır. Şu son yıllarda evden kaçmalar artmıştır. Artist olma hevesiyle evden kaçanların çoğu, kısa bir süre sonra randevu evine düşmektedir.

Yapılan araştırmalarda bu evlere düşen kızlar 8-12 saat çalışmaktadır. Aldıkları paranın yarısını işletmeci, yarısını da belalısı almaktadır. Daha sonra bu kadınlar uyuşturucuya alışarak, insanlıktan çıkmaktadır.

Sonuçta şunu söyleyebiliriz; her yıl ülkemizde binlerce genç vücudunu satmaktadır. Bunların büyük çoğunluğu yoksul ailelerden gelmiş eğitilmemiş çocuklardır. Bu gençlerimiz anadan fahişe olarak doğmadıklarına göre, toplumsal bir suçun olduğunu yadsıyamayız. Bu düşüşleri kader olarak söyleyemeyiz.

GÜNÜN SÖZÜ

Bu tiyatroda insanın kendine düşen rolü anlaması gerek; kader, kişiliğimize iğrenç ve düşük bir rol oynatmağa kalkışırsa ona karşı koymasını bilmeli.

                                                                Alfred de Vigny

Share
90 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Gülçin HAZIR yazdı… “HOŞ GELDİN YA ŞEHRİ RAMAZAN”

  12 Mayıs 2019 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

            Merhaba sevgili okurlarım. Daha ramazan ayına elveda diyeli bir yıl oldu ama dün gibidir aklımda. Allah’a binlerce şükürler olsun ki yine baharın gelişi ile doğanın uyanmasına tanık olduğumuz bugünlerde hoş geldin ya şehri Ramazan. İnsanın ruhuna huzur veren doğadaki uyanan onlarca çiçeğin kokusuna ve tüm güzelliklerine eklenen Ramazan ayının huzur veren kokusu. İnsanın nefsini terbiye etmek, aç olanın halini anlamak, bizlere yüce yaradan Allah tarafından sunulmuş olan nimetlere şükretmek ve en ö...
 • Taner GÜZEY yazdı… “TANER GÜZEY İLE MODA SERÜVENİ”

  12 Mayıs 2019 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

          Gün be gün yaşanan o hatırayı Unutup bir yana atmak olmaz ki Gönül yarasına yoksa ilacım Talihe boş yere çatmak olmaz ki Ölsem de kurtulmam ben bu acıdan Aşkın ateşinin içinde yanan Sensin beni halden hallere koyan. Tanrı’ya gücenip küsmek olmaz ki Beste: Avni Anıl Güfte: İlkan San Makam: Hicaz Güne böyle başlamayı uygun buldum. Doğrusu pek huzurlu ve rahat olduğum söylenemez. Moda tasarımcısı olmama rağmen bin işin içinde çıkamıyorum. Toplum ne yapıyor bilemem. Bahar geldi de neredeyse...
 • Tahir Hamdi ORAL yazdı… “KISSADAN HİSSE…”

  10 Mayıs 2019 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

            O kadar yoğun bir zamandayım ki  , toplantıya yetişeceğim atladım bir taksiye. Muhabbetli bir arkadaş o anlatıyor ben dinliyorum. Tam iş yerinin önüne geldik. Ankara bakanlıklar.  Taksi parası 9.75 tl tuttu. Ben 10n tl verdim. Hani hepimizin yaşadığı sahne vardır ya , taksici üstünü arıyormuş gibi yapar , siz de para üstünü alabilmek içöin bir ayak dışarıda , inmemek için debelenirsiniz. Tam bu sırada  şoför para üstü varmı diye aranmaya başlar. --üstü kalsın kardeşim dedim. Döndü bana baktı  …va...
 • Gülçin HAZIR yazdı… “İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİN ÖNEMİ”

  05 Mayıs 2019 Genel, Güncel, Köşe Yazıları

            Değerli okurlarım; bugün sizlere günümüzde teknolojideki baş döndüren gelişmelerin beraberinde getirdiği sanayileşmenin artması ile birlikte üretimin en önemli faktörü olan çalışanların sağlığı ve güvenliği ile ilgili ortaya çıkan sorunlardan bahsetmek istiyorum. Peki nedir bu kavram? İşçileri iş kazaları ve meslek hastalıklarından korumaya yönelik önemleri almak ve işçileri bu konuda bilgilendirmek İş Sağlığı ve Güvenliğinin temelini oluşturur. İş kazaları ülkemizde çalışma hayatını ve sosyal gü...