logo

reklam
15 Mayıs 2018

Başkan Ergün’e tam yetki

Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı 2’nci oturumu, Cengiz Ergün Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım listesindeki projelerin finansman ihtiyacının finans kuruluşlarından karşılanmak üzere kredi kullanmasına yönelik her türlü iş ve işlemlerin yapılması için Büyükşehir Belediyesi’ne tam yetki verilmesiyle ilgili gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısının 2’nci oturumu Cengiz Ergün başkanlığında yapıldı. Geçen hafta Salı günü yapılan meclis toplantısında Cengiz Ergün’e borçlanma yetkisi verilmesi ile ilgili madde, Nisan ayı 1 ve 2’nci meclis oturumunda büyük tartışmalara neden olmuştu. AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ve Cengiz Ergün’ün bir araya gelmesiyle ortam yumuşamış, Mayıs ayı 1’inci oturumunda borçlanmayla ilgili madde meclis ara komisyonuna oy birliği ile sevk edilmişti. Dün akşam gerçekleştirilen toplantıda ise ilgili madde kabul edildi.

Meclis gündem maddelerinin oylanmasına geçilmeden önce milletvekili aday adaylığı nedeniyle görevinden istifa eden AK Partili Meclis Üyesi Mehmet Candan söz alarak, “Erken seçim nedeniyle seçim atmosferine girdik. Aday adaylığı için istifa etmem gerekiyordu. Böyle bir süreç başladı. 4 sene bu mecliste görev yaptım. Hep birlikte çok güzel günlerimiz geçti. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Candan’a çıktığı yolda başarı dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Yolunuz açık olsun. Allah utandırmasın” dedi. Başkan Ergün, konuşmasının ardından gündem maddelerini oyladı. 65’inci gündem maddesi oylamasında Cumhuriyet Halk Partisi Grubu çekimser oy kullanırken ilgili madde meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonu’nun Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım listesindeki projelerin finansman ihtiyacının finans kuruluşlarından karşılanmak üzere kredi kullanmasına yönelik her türlü iş ve işlemlerin yapılması için Büyükşehir Belediyesi’ne tam yetki verilmesiyle ilgili gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi. Plan ve Bütçe Komisyonu’nun Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 mali yılı kesin hesabı ile ilgili raporu da kabul edildi.

MASKİ YATIRIMLARININ ÖNÜ AÇILDI

Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nın ardından MASKİ’nin 2’nci oturumuna geçildi. Olağan Genel Kurulun 2’nci oturumunda İller Bankası’ndan veya yurtiçi bankalardan 237 milyon 25 bin TL kredi kullanılmasına ilişkin iç ve dış borçlanma yetkisinin de yer aldığı gündem maddesi, oybirliğiyle kabul edildi. Böylelikle il genelinde yapılacak yatırımların önü açılmış oldu.

Burada bir konuşma yapan Ergün, “Alınan kararlarımız Manisa için hayırlı olsun. Bütün meclis üyelerine ve başkanlara teşekkür ediyorum” dedi.  Bir sonraki toplantının 12 Haziran Salı günü yapılması üzere karar alındı. Buket Uşaklı-Sare Kurtulan

Share
264 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ