logo

reklam
09 Ağustos 2018

BAŞKAN ERGÜN’DEN 85 MAHALLE İÇİN ALTYAPI MÜJDESİ

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından Yunusemre ilçesinde görev yapan mahalle muhtarlarını ağırladı. Başkan Ergün, il genelindeki 85 mahallede altyapı çalışmaları için kısa süre içerisinde ihaleye çıkacaklarının müjdesini verdi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 4 yıl önce sıfırdan kurulan MASKİ’nin bugün 1.088 mahalleye hizmet anlamında ulaştığını ifade ederek sözlerine başladı. Bugüne kadar 200 mahallede altyapı yatırımı yaptıklarını vurgulayan Başkan Ergün, üstyapı çalışmalarına da hayat verdiklerinin altını çizdi. “Sizlerin de dört gözle beklediği 85 mahallemizin ihalesini henüz yapamadık. 5 ilçemizde 85 mahalle için geçtiğimiz hafta içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Genel Merkez nezdinde yapmış olduğumuz istişarelerde geldiğimiz noktayı bugün size bir müjde olarak verebilirim. İnşallah bu 85 mahallenin de altyapıları için finans noktasında alacağımız destekle ihale sürecini başlatmış oluruz. 85 mahalle için 200 ila 250 milyon TL arasında bir yatırım gerekiyor. Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımızdan ve İller Bankası Bölge Müdürümüz ile yapmış olduğumuz görüşmeler olumlu geçti ve söz aldık. Prosedürler tamamlanır, tamamlanmaz Yunusemre ilçemizdeki 18 mahallemizin de altyapı çalışmalarına start vereceğiz. Sadece Yunusemre değil diğer ilçelerimizde de ihale çalışmalarını başlatmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Manisa merkezde sürekli olarak artan nüfusun ihtiyacını karşılayamaz duruma gelen atıksu arıtma tesisinin yerine yenisini inşa ettiklerini sözlerine ekleyen Başkan Ergün, tesiste kısa süre içerisinde su alımına başlanacağı müjdesini verdi. Haber Merkezi

Share
188 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ