logo

reklam
01 Ekim 2018

Alt yapı dönüşümü tam gaz

KULA’DA 2 BUÇUK MİLYONLUK YATIRIMLA 41 SU DEPOSU YENİLENDİ

MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçesinde 2 buçuk milyon TL maliyetle hayata geçirdiği 41 içme suyu deposu ve 23 terfi binası yenilemelerini tamamlayarak ilçeye daha sağlıklı içme suyu sağladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisalılara ulaşan içme suyunun kalitesini üst standartlara taşımak için çalışmalarına ara vermiyor. MASKİ, bu amaçla Kula ilçesinde 2018 yılı ilk etabında başlattığı 41 içme suyu deposu ve 23 terfi binasındaki tadilat çalışmalarını tamamladı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’nca 2 buçuk milyon TL maliyetle hayata geçirdiği bakım onarımlar kapsamında; depolarda yalıtım, fayans döşeme, vana, boru ve iç tesisatın yenilenmesinin yanı sıra dış cephe boyaları ve himaye çiti de yapıldı.

“Artık daha sağlıklı su içiyoruz”

Kula ilçesinde görev yapan muhtarlar da, mahallelerde gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ederek, duyulan memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:

Ayvatlar Mahalle Muhtarı Yunus Yavru, “Eskiden depomuz kara betondu ve sağlıksızdı. Şuan fayansından dışına kadar hepsi yenilendi. Çok modern oldu. 7’den 70’e emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Hizmetlerden çok memnunuz”

İbrahimağa Mahalle Muhtarı Rıfat Gündüz, “İçme suyumuz her şeyiyle yenilendi. Şebekemiz değişti. Hijyen anlamında çok güzel oldu. Artık daha sağlıklı su içiyoruz.  Başkanlarımızdan Allah bin kere razı olsun”

Körez Mahalle Muhtarı Ali Çıplak, “MASKİ’nin mahallemize hizmetlerinden memnunuz. Son 1 yılda yapılan çalışmalar sayesinde suyumuza da kavuştuk. Sıkıntılarımız giderildi. Depomuz da yepyeni oldu. Başarılarının devamını diliyorum” MASKİ

Share
238 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ