logo

reklam
25 Mayıs 2018

“Alaşehir’den aldığımız destekle Cumhur İttifakı başarıya ulaşacaktır”

Seçim ziyaretleri kapsamında Alaşehir’e giden ve MHP ilçe teşkilatı ve belediye başkanı ile esnaf ziyaretleri yapan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Alaşehir’de hemşerilerimizin Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve bizlere desteği bizleri memnun etmiştir. Alaşehir’den aldığımız destekle 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın başarıya ulaşacağından hiç şüphem yoktur” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Erkan Akçay, seçim ziyaretleri kapsamında gittiği Alaşehir’de MHP İlçe Başkanı Halis Yörür ve partililer tarafından karşılandı. İlçe yönetimiyle birlikte Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak’ı ziyaret eden Akçay, esnaf ziyaretlerinin ardından Alaşehir Horzumsazdere Mahallesi’ndeki iftar programına katıldı. Burada vatandaşlarla uzun süre sohbet eden Akçay ve Belediye Başkanı Uçak, çocuklara Ramazan hediyeleri dağıttı. Akçay, daha sonra ilçe merkezindeki Ramazan Etkinliklerini izledi.

Yoğun Alaşehir programından memnun olan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Alaşehir’de hemşerilerimizin Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve bizlere desteği bizleri memnun etmiştir. Alaşehir’den aldığımız destekle 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın başarıya ulaşacağından hiç şüphem yoktur” dedi.

Program sonrasında ilçe teşkilatıyla bir araya gelen Akçay, burada yaptığı konuşmada 24 Haziran seçimlerini değerlendirdi. 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişin önemli bir aşaması olduğuna dikkat çeken Akçay, “Yeni hükümet sistemini inşa eden iki parti, MHP ve AK PARTİ, Cumhur İttifakı çatısı altında 24 Haziran’da beraberdir. İttifakımızın en önemli amacı küresel komplolara, yerli işbirlikçilere, proje terör örgütlerine karşı ülkemizi en iyi şekilde korumak ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini kurum ve kurallarıyla yerleştirmektir” ifadelerini kullandı.

“CUMHUR İTTİFAKI SADECE BİR SEÇİM İTTİFAKI DEĞİLDİR”

Akçay, konuşmasına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 15 Temmuz sonrasında oluşan, 7 Ağustos Yenikapı Mitingiyle vücut bulan milli birlik ve beraberliğin doğal bir sonucudur. 15 Temmuz’a karşı dimdik duran büyük Türk milletinden aldığımız güçle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Anayasa değişikliğini yaptık ve milletimiz 16 Nisan referandumuyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişi onayladı. 24 Haziran seçimleri için karşımızdaki tablo şu: Bir tarafta Cumhur İttifakı milletimizin kararı doğrultusunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini kurum ve kurallarıyla yerleştirmek için birlikte seçime giriyor. Diğer tarafta ise intikam güdüsüyle ortaya çıkan, milletimizin kararını yapmaya değil bozmaya gelen bir curcuna ittifakı var. Birileri aylar önce ‘Abidik gubidik işlere girmeyiz’ derken şimdi yanlarına terör seviciler, Kandil destekçileri, Pensilvanya sözcüleriyle ittifaka girdiler. Bu ittifak Pensilvanya’dan Kandil’e uzanan İP’tir. Bozmaya gelen bu Şer İttifakına karşı aziz milletimiz Cumhur İttifakına onay verecektir. Çünkü Cumhur İttifakı sadece bir seçim ittifakı değildir. Cumhur İttifakı Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk milletini ilelebet yaşatma ittifakıdır, milli bir yemindir.” Haber Merkezi

Share
257 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ