logo

reklam
03 Mart 2018

Afrin’de mücadele eden Mehmetçiklere şifa olsun

Ak Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur öncülüğünde Manisa Ticaret Borsası ile Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği’nin katkılarıyla Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda mücadele eden Mehmetçiğe güç ve enerji vermek amacıyla kuru üzüm ve şifalı mesir macunu gönderildi. Mehmetçiğe 30 bin paket kuru üzümü göndereceklerini belirten Baybatur, “Operasyon boyunca ceplerinde olacak canları istedikçe bunu tüketsin istiyoruz. Bütün askerlerimize yetecek kadar mesir macunu da gönderiyoruz. Aspirin gibi kimyasalları kullanacaklarına şifa niyetine mesir macunlarını kullansınlar, dirençleri artsın diye” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiğe güç ve enerji vermek amacıyla Ak Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur öncülüğünde Manisa Ticaret Borsası ile Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği’nin katkılarıyla kuru üzüm ve şifalı mesir macunu gönderildi.

Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın başarıyla devam ettiğini belirterek, “Sınır coğrafyamızın ve hatta tüm insanlığın muhtaç olduğu, terörden arınma, barış, sağduyu ve huzur ortamının sağlanması düşüncesinden yana olan iradelere iyi bir kararlılık örneği, bu konuda samimi olmayanlara karşı da iyi bir ders olacağı hususunda, bir defa daha ifade etmek istiyoruz ki; zaman yine tek vücut olma ve bu inancı muhafaza etme zamanıdır. Ülkemizin ulaşmayı kararlılıkla amaç edindiği gelişmişliği ve milli güvenliğimizi tehdit eder biçimde oluşturulan terörist faaliyetlerin ortadan kaldırılması bakımından ve bölgede artık görmeyi istediğimiz normalleşme, insani koşullar ve huzur adına sonuna kadar haklı olduğumuz bu operasyonu, Mehmetçiğimizin başarıyla tamamlayacağından en küçük bir şüphemiz yoktur” şeklinde konuştu.

“MEHMETÇİKLER BİZLERE DAHA YOĞUN BİR KARARLILIK KAZANDIRDI”

Mehmetçiğin moralinin ve milli inançlardan aldığı motivasyonun en üst seviyede olduğunu söyleyen Özkasap, “Askerlerimizin mücadele ettikleri fiziki koşullar kolay değil. Bizler de fiilen kendilerine destek olamasak da ordu gücünü milletten alır diyor ve kendilerine enerji ve moral katkısı sağlayacağına inandığımız Manisa Sultani Üzümümüzü göndermeyi bir borç biliyoruz. Vatandaş olmanın yanı sıra iş dünyamızın temsilcileri olarak aktarabileceğimiz bir diğer görüş de şudur: Huzur ve güvenlik olmadan üretim, üretim olmadan kalkınma, kalkınma olmadan da sosyal gelişmişlik ve refah istenilen ölçüde ve hızda gerçekleştirilemez. Milli birlik ve beraberlik içerisinde güçlü ve kalkınmış bir Türkiye için milli uğurda canlarını hiçe sayan Mehmetçiklerimizin bizlere daha yoğun bir kararlılık kazandırdıklarını bilmesini isteriz. Bu düşüncelerle; devletimizin ve tüm kahraman güvenlik kuvvetlerimizin yanında olduğumuzu bir defa daha belirtiyoruz. Yüce Allah’tan tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar, metanetini hiç bozmayan ailelerine de sabırlar diliyoruz. Allah, Mehmetçiğimizi korusun, ordumuzu muzaffer kılsın. Kalbimiz ve dualarımız kendileriyle” dedi.

“ÜRÜNLERİN MANEVİ OLARAK DEĞERİ VAR”

Ürünlerin maddi olarak değil manevi olarak değerinin olduğuna dikkat çeken Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, Afrin’deki Mehmetçik’e destek olmak için başlatılan bu kampanyaya destek vermekten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Nisan ayında 478’inci Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali’ni gerçekleştireceklerini belirten Tanık, “Mesir festivali takvimine kadar bu operasyonun en kısa sürede çözülmesini arzu ediyoruz ve Manisa’nın bayramı olan mesir geleneğini zaferle kutlamak istiyoruz. Manisa olarak devletimizin, ordumuzun yanındayız” ifadelerini kullandı.

“ŞİFA NİYETİNE MESİR MACUNLARINI KULLANSINLAR”

Türkiye’nin güney sınırlarında ikinci bir Kandil oluşturulmaya ve bir terör devleti kurulması adına uluslararası güçlerden de nemalanarak bir oluşumun olduğunu ve bu oluşumun Türkiye’nin bölünmezliğine yönelik olduğunu ifade eden Ak Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Türkiye’de 30-40 yıldır devam eden terör çemberini daha da geliştirerek Türkiye karşısında, mazlumların yanında olan Türkiye’nin tekrar eski günlerine dönmesi, diz çöken, aman diyen bir Türkiye haline gelmesini istiyorlar. Bu operasyon ve terörle mücadele hayatını kaybeden şehitlerimizi anıyoruz” dedi.

Mehmetçik’in soğuk şartlarda teröristlerle mücadele ettiğini vurgulayan Baybatur, “Bunların ihtiyaçları yok. Devletimiz üzerine düşeni yapıyor. Ama ufak üzüm paketleri olursa cephede, ceplerinde olsun hem enerji verir kardeşlerimize hem de Manisa olarak desteğimiz olur. 30 bin paket kuru üzümü Mehmetçik’e göndereceğiz. Operasyon boyunca ceplerinde olacak canları istedikçe bunu tüketsin istiyoruz. Yine tabi orada hava soğuk. Bizim şifa timsali olan mesir macunumuz var. Bütün askerlerimize yetecek kadar mesir macunu gönderiyoruz. Aspirin gibi kimyasalları kullanacaklarına şifa niyetine mesir macunlarını kullansınlar, dirençleri artsın diye. Ben iki başkanıma da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Buket Uşaklı

Share
308 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ