logo

reklam
13 Haziran 2018

9 öğretmen eTwinning projeleriyle ödül aldı

Manisa’da yürütülen eTwinning projelerinden Ulusal Kalite Ödülü kazanan 9 projenin ve Avrupa Kalite Etiketi Ödülü kazanan 5 projenin koordinatörlüğünü gerçekleştiren öğretmenler ve okul yöneticileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

eTwinning proje çalışmaları kapsamında 2016-2017 eğitim öğretim yılında Manisa’da 14 eTwinning projesi, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Avrupa Okul Ağı Komisyonu kararıyla, Ulusal Kalite Etiketi Ödülü’ne ve Avrupa Kalite Etiketi Ödülü’ne layık görüldü. Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi ve eTwinning İl Koordinatörünün koordinasyonu ile gerçekleştirilen eTwinning projeleri çalışmalarında, il genelindeki 9 projeye Ulusal Kalite Etiketi Ödülü, 5 projeye ise Avrupa Kalite Etiketi Ödülü verildi.

eTwinning İl Koordinatörü Ahmet Morsümbül, Manisa’da eTwinning projesi başarılı olan 9 öğretmen olduğunu belirterek, “eTwinning kapsamında Türkiye’de 2017 yılı içerisinde 6747 proje gerçekleştirildi. Bu projelerden 225’i Ulusal Kalite Etiketi almaya hak kazanırken, 337’si ise Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır” şeklinde konuştu. Morsümbül, projeleriyle ödül kazanan öğretmenlere bir sonraki eTwinning projelerinde Türk şarkıları, yöresel kıyafetler, Türklerin yemek kültürü ve Türk filmleri gibi konuları ele almaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törene katılan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, “İlimizi Avrupa’da temsil eden öğretmenler projeleri ile öğrencilerini 21. yüzyıl becerileri ile geliştirmeye ve araştırmaya yönlendirmişlerdir. Ayrıca projelerde öğretmenler öğrencilerin yabancı dil gelişimine de katkı sağlamışlardır” diye konuştu. Gerçekleştirilen törende İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, il genelinde eTwinning projeleriyle başarılı olan öğretmenlere sertifikalarını takdim etti.

Değerler eğitimi, teknolojinin eğitime entegrasyonu, babaların eğitime aktif katılımları, okul korkusunu yenme, kaynaştırma sınıfları ve Çemberimde Gül Oya gibi projelerin yer aldığı eTwinning projelerini gerçekleştiren ve ödüle layık gören öğretmenler ise, Salihli Kemal Ural Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Ayçin Acar, Kırkağaç Atatürk Ortaokulu İngilizce Öğretmenleri Mustafa Atlı ve Ayşe Atlı, Şehzadeler Ali Rıza Çevik Fen Bilgisi Öğretmeni Tansel Sakacı, Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Öğretmeni Sezin Yüksel, Yunusemre Fatih Anadolu Lisesi Ayşe Nur Canuyar, Yunusemre Cumhuriyet İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Hacer Koyuncuoğlu, Şehzadeler Fatih Vefik Kitapçıgil İlkokulu İngilizce Öğretmeni Fatma Nurdan Aksoy, Salihli İMKB Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi İngilizce Öğretmeni Aylin Acar oldu. eTwinng Günü Fotoğraf Yarışması’nda birincilik ödülü ise Salihli 50. Yıl Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Dilek Şahin’e verildi. Sare Kurtulan

Share
240 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ