logo

reklam
05 Ocak 2018

“4 mahallede sorun var ama çözen yok”

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte 50’nci yıl, Cumhuriyet, Atatürk ve Mareşal Fevzi Çakmak mahallelerini ziyaret eden CHP Yunusemre İlçe Başkanı Güngör Serdar Bozyaka, “Muhtarlarımıza bir dokunduk bin ah işittik. Bu 4 mahallenin ortak imar sorunları olduğunu ancak Yunusemre Belediyesi’nin bu probleme çözüm bulamadığını öğrendik” dedi.

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Güngör Serdar Bozyaka ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer’le birlikte Horozköy bölgesindeki muhtarları ziyaret etti. 50’nci yıl, Cumhuriyet, Atatürk ve Mareşal Fevzi Çakmak mahallelerini ziyaret eden CHP heyeti muhtarları dinleyerek mahallelerin sıkıntılarını öğrendiler.

Muhtar ziyaretleri sırasında açıklama yapan Bozyaka, “Bugün yönetim kurulumuzla, tanışma ve 2019 yerel seçimleri çalışmaları kapsamında ilçemizin çok önemli dört mahallesini daha ziyaret ettik. İlçemizin kıymetli dört mahalle muhtarıyla yerel yönetimlerden beklentileri ve alabildikleri hizmetler konusunda sohbet ettik. Maalesef muhtarlarımıza bir dokunduk bin ah işittik.  Muhtarlarımız Manisa’nın merkez mahallelerinden olmalarına rağmen Yunusemre’nin köyleri kadar hizmet alamadıklarından yakındılar. Bu dört mahallenin ortak imar sorunları olduğunu ancak Yunusemre Belediyesi’nin bu probleme çözüm bulamadığını öğrendik. Bu dört mahallenin ciddi alt yapı eksiklikleri olduğunu yerlerinde tespit ettik” şeklinde konuştu.

“MAHALLE MUHTARLARI HAK ETTİKLERİ SAYGIYI GÖREMİYOR”

Muhtarların vatandaşa hizmet noktasında en önemli yapıtaşlarından biri olduğunu belirten Bozyaka, “Üzülerek görüyoruz ki Yunusemre ilçemizdeki mahalle muhtarları yerel yönetimlerden hak ettikleri saygıyı ve ilgiyi göremiyorlar. Bir mahalle muhtarını belediyeden kovarak göndermek o mahallede yaşayan tüm vatandaşlara yapılmış bir saygısızlıktır. Mahallesine hizmet getirebilmek için defalarca belediyenin kapısını aşındıran, bir çözüm bulamayınca gazetecilerin karşısında gözyaşlarını tutamayan muhtarı yalnızca Yunusemre ilçesinde görebilirsiniz. Muhtarlarımızın tek talebi mahallelerinde yaşayan vatandaşlara hizmeti ulaştırabilmektir bu yüzden yaptıkları iş saygıyı hak ediyor” ifadelerini kullandı.

“YEREL YÖNETİMLERİN HAREKETE GEÇMESİNİ RİCA EDİYORUZ”

Cumhuriyet Mahallesi ziyaretleri sırasında mahallenin içinden geçen tren yolunun çağdaş bir görüntü olmadığını belirten Bozyaka, “Manisa’yı ortasından ikiye ayıran tren yolu Manisa’ya hiç yakışmamaktadır ve yıllardır can almaya devam etmektedir. Cumhuriyet Mahallesi’nde tren yolunu geçip pazara gitmek isteyen vatandaşlarımız maalesef bu ucube üst geçitten geçmek zorunda kalıyorlar ya da geçemedikleri için korkulukları atlayıp tren yolundan geçiyorlar. Bırakın engelli bir vatandaşımızın veya bir yaşlının bu geçidi kullanabilmesini, sağlıklı genç bir vatandaşımız bile bu üst geçitten rahatlıkla karşıya geçemez. Mahallenin kadınları pazar arabalarıyla birlikte karşıya geçebilmek istiyorlar, çocuklarının elim bir tren kazasında can vermesinden korkuyorlar. Yerel yönetimlerin bu konuda ivedilikle harekete geçmesini rica ediyoruz” dedi. Haber Merkezi

Share
412 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ