logo

reklam
09 Temmuz 2018

4-6 yaş kuran kursunun temelleri atıldı

Selimşahlar Mahallesinde, Şehzadeler Belediyesi, İl Müftülüğü ve hayırsever vatandaşların katkıları ile yapılacak olan 4 – 6 yaş kuran kursu binasının temelleri düzenlenen törenle atıldı.

Selimşahlar Mahallesinde 4-6 yaş arası çocuklar ile kadınların faydalanabileceği kuran kursunun temelleri düzenlenen törenle atıldı. Şehzadeler Belediyesi, İl Müftülüğü ve hayırsever vatandaşların katkıları ile yapılacak olan kuran kursu binasının temel atma törenine Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Müftüsü Sinan Cihan, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehzadeler Belediyesi olarak kuran kursu binasının yapımına büyük destek sağladıklarını ifade eden Başkan Çelik, “Selimşahlar mahallemizde temelini atacağımız 4-6 yaş arası ve hanımlar kuran kursunun inşaatına inşallah kazasız belasız ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını ve halkımızın hizmetine sunulmasını diliyorum memleketimize hayırlı uğurlu olsun inşallah. Kuran kursunun projelendirme işlemlerinin Şehzadeler belediyesi olarak biz üstlendik yine burada 500 metreküplük kazı ve hafriyat çalışması ile ve 1000 metrekarelik 200 metre uzunluğunda ki yol açma çalışmalarını yaklaşık olarak 50.000 TL’lik bir bedeli şehzadeler belediyesi olarak biz karşıladık. Bu teknik bilgilerden de anlaşılabileceği üzere gerçekten son derece nitelikli donanımlı her türlü ihtiyaca Cevap verebilecek hem 4-6 yaş çocuklarımızın rahatlıkla her türlü eğitimlerini alabilecekleri hem de bayanların gelebilecekleri güzel bir yer. İnşaat dâhilinde sırasıyla 1 adet bodrum kat, zemin kat, 1. Kat ve çatı teras alanları olmak üzere toplam 4 kattan oluşmaktadır. Bodrum ve zemin katlar 162 şer metrekare, 1. Kat 189 metrekare, merdiven kulesi 25 metrekare ve çatı terası 164 metrekare olmak üzere toplam 702 metrekarelik inşaat alanına sahiptir. Bina cephesinde ısı yalıtımını sağlamak amacıyla çift sıra tuğla duvar ve arasına ekstrüde polistiren köpük levhalar yer alacaktır. Ayrıca kolon ve kiriş yüzeylerin ısı yalıtımı için de ekstrüde polistiren köpük levhalar kullanılacaktır Binanın su yalıtımı için temel ve bodrum bölümlerinde polimer bitümlü su yalıtım örtüsü uygulaması yapılacaktır. Bina dâhilinde 1 tanesi Mescid olmak üzere lavabolar ve mutfak bölümleri haricinde toplam 14 adet kapalı bölümden oluşmaktadır. 4 – 6 yaş arası çocuklarımıza ve mahallemizdeki kadınlara hizmet verecek olan bu güzel kuran kursu binamız Şehzadelerimize hayırlı olsun” dedi.

“TESİS ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Yapılacak olan kuran kursu binasının hayırlı bir şekilde tamamına ermesi temennisinde bulunan Vali Mustafa Hakan Güvençer, “Elhamdülillah, şükür gerektirecek bir mekânda bire programda bir araya geldik. Hayırlı bir işin başındayız. Rabbim inşallah bereketlendirsin, hayırla tamamına erdirsin. Bu güzel eserin yapılmasına vesile olan değerli Belediye Başkanımız ve hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. Aylin Ak

 

Share
230 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ