logo

reklam
16 Kasım 2016

34 yıl sonra gelen mutluluk

Bundan tam 34 yıl önce eşiyle yaşadığı anlaşmazlıklar sonucu evinden ayrılan ve 3 aylık oğlunu anne-babasına bırakan Hülya Bilge, hayatının büyük bir bölümünü sokaklarda ve 29 ayrı kadın sığınma evinde geçirdi. Kasım ayı başında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne gelen Bilge’nin, müdürlük yetkililerine ailesinin olduğunu bildirmesi üzerine yapılan araştırma sonrasında, anne Hülya Bilge ile oğlu Kerim Altınışık 34 yıl sonra buluştu. Anne-oğul yıllar sonraki buluşmalarında gözyaşlarına hakim olamadı.

34-yil-sonra-gelen-mutluluk
Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne 2 Kasım’da gelerek kadın sığınma evinde kalmaya başlayan Hülya Bilge, oğluna kavuşmak istediğini bildirmesi üzerine yapılan çalışma ile 34 yıl sonra oğlu Kerim Altınışık’a kavuştu. Kavuşma anında anne-oğul gözyaşlarına hakim olamadı.
ANLAŞMAZLIK SONUCU EVDEN AYRILDI
Eski eşiyle yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle evden ayrılan ve 3 aylık oğlunu annesi ve babasına bırakan Hülya Bilge, hayatının büyük bir bölümünü sokaklarda ve sonrasında kaldığı 29 farklı kadın sığınma evinde geçirdiğini kaydetti.
Son olarak Manisa Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı kadın sığınma evine 2 Kasım’da gelen Hülya Bilge, yetkililere oğlunun olduğunu ve ona kavuşmak istediğini bildirmesi üzerine müdürlük yetkilileri anne Bilge’yi oğluna kavuşturmak için çalışmalara başladı.
Eski eşi üzerinden yapılan 15 günlük bir çalışma sonucunda Bursa’da yaşayan oğlu Kerim Altınışık’a ulaşıldı.
BUNDAN SONRAKİ HAYATINI AİLESİ İLE GEÇİRECEK
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, Hülya Bilge’nin polis aracılığı ile kurumlarına geldiğini belirterek, “Çocuklarının olduğunu öğrendik. Sosyal Hizmetler sorumlumuz konu üzerine bir çalışma yaptı. Hülya Bilge’nin eski eşinin kayıtları üzerinden oğluna ulaştık. Çocuğunun evli olduğunu öğrendik. Bundan sonraki hayatını ailesiyle birlikte geçirecek. İnşallah onun için yeni ve mutlu bir kapı olur” dedi.
MÜDÜRLÜKTE BULUŞTULAR
Yaşadığı Bursa’dan Manisa’ya çağırılan oğlu Kerim Altınışık ve ailesi, Manisa Aile ve Sosyal Politikilar İl Müdürlüğü’nde gelerek annesiyle buluştu. Buluşmada anne-oğlu gözyaşlarına hakim olamadı. Kerim Altınışık’ın eşi Hacer Altınışık, kızları 6 yaşındaki Meliha Kader Altınışık ve 16 aylık Hiranur Altınışık da yer aldı. 6 yaşındaki Meliha Kader, ilk kez gördüğü anneannesine sarılarak hasret giderdi.
ANNEANNESİ VE DEDESİNİN, ANNESİ VE BABASI OLMADIĞINI 17 YAŞINDA ÖĞRENDİ
Manisa’ya ailesiyle birlikte gelen Kerim Altınışık, “Anneannemi ve dedemi, ben annem, babam biliyordum. Ben 17 yaşımdayken, onların annem, babam olmadığını öğrendim. Onlar öldükten sonra da bende sokaklarda kalmaya başladım. Durumu öğrendikten sonra anneme ulaşmak için yıllardır arama yaptım” dedi.
ANNESİNİ HER YERDE ARAMIŞ
Annesini Adana ve Çanakkale’de aradığını söyleyen Altınışık, en son Adana Seyhan’da annesinin görüldüğünü öğrenmesi üzerine oradaki adreste de arama yaptığını ancak ulaşamadığını söyledi. Ağabeyinin Çanakkale’de gördüğünü söylemesi üzerine Çanakkale Biga’da arama yaptığını belirten Altınışık, “Ben 17 sene sokaklarda kaldım. Şu an fabrikada işçi olarak çalışıyorum. Annemi, babamı hiç görmedim. Annemi ilk defa görüyorum. Allah’a şükür hiçbir kötü alışkanlığa bulaşmadım” diye konuştu.
Altınışık, son olarak, “Sonunda annemi buladildim. Birbirimize sahip çıkacağız. Ne denir ki sözün bittiği yerdeyiz” ifadelerini kullandı.
ANNESİYLE BİRLİKTE YAŞAMAYA BAŞLAYACAKLAR
Altınışık, işlemlerin tamamlanmasının ardından annesini alarak Bursa Osmangazi’ye gideceklerini kaydetti.

 

Share
916 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ