logo

reklam
23 Kasım 2017

22 yıl sonra ikiz bebeklerine kavuştular

Akhisar’da 22 yıldır çocukları olmayan Mehmet-Hamide Türker çiftinin çocuk özlemi, Prof.Dr. Tayfun Özçakır’ın uyguladığı tüp bebek tedavisi ile son buldu. Çift 22 yıl sonra sahip oldukları ikizi erkek çocuklarına Yahya ve Davut ismini verdi.

Akhisar İlçesi’nde esnaflık yapan Mehmet Türker ile ev hanımı eşi Hamide Türker’in 22 yıllık çocuk hasreti, ikiz erkek bebekle son buldu. Manisa Özel Grandmedical Hastanesi’nde Tüp Bebek Direktörü Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr. Tayfun Özçakır tarafından uygulanan tüp bebek tedavi ile çift 22 yıl sonra umut ettikleri bebeklerine kavuştu.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr. Tayfun Özçakır, çiftin kendilerine geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde 22 yıldır bebekleri olmadığı gerekçesiyle başvurduğunu ve 7 Mart tarihinde tüp bebek tedavisine başladıklarını dile getirdi. Prof.Dr. Özçakır yaptığı açıklamada, “Mehmet-Hamide çiftimize gerekli tetkikleri uyguladıktan sonra 7 Mart tarihinde tüp bebek tedavisine başladık. 22 yıl boyunca kendilerine çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmasına karşın bebekleri olmamış. Tüp bebek tedavisine başladıktan 15 gün sonra uyguladığımız tedavi olumlu sonuç vererek anne Hamide hamile kaldı. Daha sonraki kontrollerde çocukların ikiz olduğunu öğrenince mutluluğumuz ikiye katlandı. Bu tür olumlu sonuçlar yaptığımız tedavinin ne kadar başarılı olduğunu gösterirken, bizleri de motive ediyor. Mehmet-Hamidiye çiftinin 22 yıl özlemine son vermek bizi gerçekten çok mutlu etti. Emeklerimizin karşılığını güzel aldık’’ diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMI KUCAĞIMA ALINCAYA KADAR UMUDUM YOKTU’’

İkiz erkek bebek sahibi olmanın mutluluğunu yaşayan baba Mehmet Türker, çocuklarını kucağına alıncaya kadar umutlu olmadığını dile getirdi. Baba Türker yaptığı açıklamada, “22 yıldır evliyiz. 22 yıl içerisinde birçok doktora gittik. Çeşitli tedaviler gördük ancak hiçbirinden sonuç alamadık. Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine sayın hocamız Tayfun Özçakı’ı bulduk. Sonra kendisiyle tüp bebek tedavisine başladık. Ancak tüp bebek tedavisine başlarken içinde çok cılız bir umut vardı. Bu tedaviden de sonuç alamayacağımızı düşündük. Ancak tedavi sürecinden sonra çocuklarımızı kucağımıza aldığımız zaman muhteşem bir başarı ile karşılaştık. Çocuklarımızı elimize alıncaya kadar hala kendimize inanamıyorduk. Şimdi çok mutluyuz. Sayın Tayfun hocamızın tüm istekleri ve hayalleri inşallah yerine gelir. Kendisine ne kadar dua etsek azdır. Bize kocaman dünya bağışladı. Evimize daha çok mutluluk ve huzur geldi’’ diye konuştu.

AİLELERE ‘UMUDUNUZU YİTİRMEYİN’ ÇAĞRISI

Açıklamasında çocukları olmayan ailelere çağrıda bulunan baba Türker, “Çocukları olmuyor diye hiçbir aile umudunu kesmesin. Biz 22 yıl çektiğimiz özlemimize ve mutluluğumuza kavuştuk. Onlarda tüp bebek tedavisiyle ve inanıyorum ki Tayfun hocamızın uygulayacağı tedavi ile umut ettikleri çocukları olacak. Biz gibi yüzlerce insan var. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın’’ dedi.

“ARTIK EVİMDE BAYRAM HAVASI VAR’’

6 Kasım tarihinde birer dakika arayla iki erkek çocuğu dünyaya getiren anne Hamide Türker ise, 22 yıl sonra anne olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Erkek çocuklarına Yahya ve Davut ismini verdiklerini dile getiren anne Türker, “Dünyanın en güzel mutluluğu olan anne olmanın mutluluğunu yaşıyorum. 22 yıl sonra bana dünyanın en güzel hediyesini verdiler. Artık evimizde bayram havası var’’ diye konuştu. Nermin Uçtu

Share
534 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ