logo

reklam
06 Ekim 2017

200 kursiyer Manisa Bezi dokumayı öğrendi

Karaağaçlı Mahallesi’nde açılan Karaağaçlı Bilgi Evi bünyesinde Manisa Bezi Dokuma kursu açıldı. “Karaağaçlı Bilgi Evimizde kurs gören kadınlarımız, aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar” ifadelerini kullanan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Kurslarımızda bugüne kadar 200 kursiyerimiz eğitim almıştır” dedi.

Şehzadeler Belediyesi – Şehzadeler Belediyesi Karaağaçlı Bilgi Evi bünyesinde, Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan Manisa Bezi Dokuma kursu, kadınlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Bezi Dokuma Kursu’nda eğitim gören kadınların kursu tamamlamalarıyla birlikte evlerine bir gelir sağladıklarını belirterek, “Karaağaçlı Bilgi Evimizde kurs gören kadınlarımız, aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar” ifadelerini kullandı.

KURSLAR İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM

Birçok el sanatları branşında kurslar açtıklarına dikkat çeken Başkan Çelik, “Şehzadeler Belediyesi olarak vatandaşlarımıza farklı alanlarda meslek edindirme kursları açmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda Karaağaçlı Mahallemizde açmış olduğumuz Karaağaçlı Bilgi Evimizde buğuna kadar açılan kurslara katılan yaklaşık 200 kadın, kurslar sayesinde öğrendikleri el sanatları sayesinde evlerinin bütçesine katkıda bulunuyorlar. Özellikle Halk Eğitim Merkezimiz ile birlikte açmış olduğumuz Manisa Bezi Dokuma kurslarımız kadınlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Manisa Bezi dokumasını öğrenen kadınlar aynı zamanda dokumuş oldukları kumaşlar sayesinde evlerine ek bir gelir sağlamış oluyorlar. Karaağaçlı Bilgi Evimizde bugüne kadar ahşap boyama, kadın giyim dikimi, pike dikimi, Manisa Bezi dokuma, bez ayağı dokuma kurslarımızı açtık. Kurslarımızda bugüne kadar 200 kursiyerimiz eğitim almıştır. Önümüzdeki haftalarda açılacak Manisa Bezi dokuma kursumuz için hazırlıklarımızı tamamladık. Özellikle tüm Karaağaçlı ve civar Mahallelerimizde ki halkımızı kurslarımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Share
352 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ