logo

reklam
04 Mayıs 2018

100 Bin İmza’ya CHP’den büyük destek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olabilmeleri için başlatılan imza kampanyasına, CHP Yunusemre İlçe Teşkilatı da imzalarıyla destek verdi.

CHP Yunusemre İlçe Başkanlığı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun 24 Haziran’daki seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olabilmeleri için, Akşener tarafından başlatılan ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından desteklenen 100 bin imza kampanyası için imzalarını attılar. İmza kampanyasına destek amacıyla Manisa Adliyesi’nde bulunan CHP Yunusemre İlçe Başkanı Bozyaka, imzalarını demokrasi adına attıklarını belirterek, “Halkımızdan, ittifak yaptığımız İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun adaylıkları için imza, Muharrem İnce’nin ise Cumhurbaşkanlığı için oy istiyoruz” dedi.

100 Bin İmza kampanyası kapsamında Manisa Adliyesi’ne giderek imza atan CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka, “Bugün tarihi bir gün. Demokrasinin önünü açabilmek için büyük bir sınav veriyoruz. Bir CHP’li olarak saltanatı kaldırıp, hakimiyeti kayıtsız şartsız milletin egemenliğine sunan bir partinin üyeleriyiz. Demokrasimiz alarm veriyor. Türkiye 16 yıldır baskıcı ve zorba bir yönetimle karşı karşıya” diye konuştu. İktidar tarafından siyasi partilerin seçimlere girmesinin engellenmeye çalışıldığını savunan Bozyaka, “Ak Parti’nin muhalefet partilerine koyduğu yasak ve engellerin, demokrasinin ve özgürlüklerin önünü kapatmak için attığı her adımın karşısında CHP olarak yeni bir adımla karşılarında olacağız” dedi.

CHP’nin 15 Milletvekilini görevlendirerek İYİ Parti’ye geçirmesinin ve muhalefet bir partinin seçimlere girmeye hak kazanmasının, Türk siyasetinde atılan en önemli adımlardan biri olduğunu vurgulayan Bozyaka, Cumhurbaşkanı adaylığı için imza veren vatandaşların FETÖ’cülükle itham edildiğine dikkat çekti. “Ak Parti’nin zorba söylemlerine ve tehditlerine karşın birlik ve beraberlik mesajı verebilmek adına bugün, Manisa Adliyesi’ndeyiz” diye konuşan Bozyaka, “Demokrasimizin tam anlamıyla sandığa yansıyabilmesi için, Cumhurbaşkanı aday adaylarına imza vererek, aday olmalarının önünü açmak amacıyla tüm Manisalılarımızı Manisa Adliyesi’ne, il ve ilçe seçim kurullarına giderek imza vermeye davet ediyorum” diye ekledi.

Manisa Adliyesi’ne gelmeden hemen önce Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin adaylık konuşmasını izlediklerini dile getiren Bozyaka, “Sayın Muharrem İnce’yi CHP rozetini çıkartırken gördük. O rozetin yerine Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye rozeti taktı. Bu demek oluyor ki, Türkiye 24 Haziran’dan sonra tarafsız bir Cumhurbaşkanı ile yönetilecek” dedi.

Bozyaka, Cumhurbaşkanlığı için oylarını Muharrem İnce’ye istediklerini vurgulayarak, “Tüm seçmenlerden, demokrasinin önünü açarak imzalarını, bütün Cumhurbaşkanı adayları için istiyoruz. Özellikle de ittifak yaptığımız İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu için imza istiyoruz” diye konuştu. Karamollaoğlu’nun, “Artık mesele, hakkı çalınanlarla hakkı çalanlar arasında bir meseledir. Mesele, vatan meselesidir. Mesele, gelecek kuşakları düşünenlerle, cebini düşünenlerin meselesi” sözünü dile getiren Bozyaka, siyasi partiye bakılmadan, Türkiye için birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini vurguladı.

İYİ Parti İl Başkanı Ümit Akdağ ise, “Demokrasi mücadelesinin verildiği bu güzel günde, adının hakkını veren Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli üyelerini tebrik ediyorum. Hem Cumhuriyet için hem de halkın seçim tercihlerinde özgür olabilmeleri için verdikleri bu destek, tarihin altın sayfalarında yer alacaktır” şeklinde konuştu. Akdağ, imza kampanyasında Saadet Partisi İl ve İlçe Başkanlarının da yer aldığını belirterek, “Bir araya gelinemez denen kişileri bir araya getirdik. Kuvayı Milliye hareketini oluşturduk” dedi. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi tebrik ettiğini dile getiren Akdağ, imzalarıyla Cumhurbaşkanı adaylarına destek veren herkese teşekkürlerini sundu. Sare Kurtulan

 

 

Share
362 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ